Найманець із Білорусі потрапив у полон в Україні. Повоював за Росію менше двох місяців

0
278
Максим Зезюльчик

Під час українського наступу на Донбасі 19 вересня українські війська взяли у полон громадянина Білорусі. 6 жовтня Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора України повідомили про пред’явлення полоненому підозри у найманстві.

Ось що відомо з українських джерел про білоруського полоненого:

  • Це перший випадок, коли громадянинові Білорусі звинувачують в Україні «найманство», участь у війні в Україні на боці Росії.
  • Білорусь, як вважають, воював у складі підрозділу “Ветеран” російської приватної військової компанії “Редут”. Він сам вийшов на російських бойовиків у липні 2022 року, 19 липня підписав контракт на посаду кулеметника, а вже 21 липня він прибув до Ізюму Харківської області та почав воювати. У серпні його передислокували у Сватовому Луганській області, потім у Коровій Яр Лиманського району Донецької області. Також він воював у Краснопіллі, але в якому саме не уточнюють: в Україні не менше 10 населених пунктів з такою назвою.
  • 19 вересня він потрапив у полон поблизу села Яцківка Лиманського району Донецької області, таким чином провоювавши менше двох місяців.
  • Ім’я полоненого не назвали, але на відео від Збройних сил України показали його фото та сказали, що йому 22 роки. «Наша ніва» стверджує, що полонений – Максим Зезюльчик, який навчався в агротехнічному коледжі в Мар’їній Гірці, потім служив в одній із частин Сил спеціальних операцій.
  • Його дії кваліфікували як найманство за ч. 4 ст. 447 КК України йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
  • За війну в Україні російські бойовики обіцяли білорусу щомісяця $3600, за інвалідність – «100% надбавку».
  • “Редут” до повномасштабної війни рідко потрапляв у новини (на відміну від “Вагнера”) і займався “закордонною охороною”, але з початком повномасштабної війни зайнявся “повномасштабними вбивствами”.

Беларускі добраахвотнік заклікаў Святлану Ціханоўскую паспрыяць вызваленню беларусаў з расейскага палону

Читайте також:  Володимир Ашурков: Мета-Росія – це неминуче майбутнє

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я