Нестача ліків від холери

0
281

ВООЗ змушена нормувати вакцину через зростання кількості випадків холери у всьому світі.

Нестача ліків від холери

Нестача ліків від холери відчувається у гарячих точках спалаху захворювання. Безпрецедентне зростання кількості хворих змушує чиновників охорони здоров’я вдвічі скоротити кількість доз, які вводять люди.

Організація визнала, що цей крок неминуче призведе до «зниження та укорочення імунітету». Майк Райан, виконавчий директор програми ВООЗ з НС у галузі охорони здоров’я, назвав рішення «сумним днем». За його словами, це вимушений крок, заснований виключно на збереженні доступності вакцин по всьому світу.

У 2022 році холера зареєстрована у 29 країнах. Підрахунок показує очевидний сплеск кількості захворювань (порівняння з попередніми п’ятьма роками). За цей п’ятирічний період у середньому менше 20 країн повідомляли про спалахи. ВООЗ також заявила, що цього року рівень смертності став утричі більшим, ніж у минулі п’ять років.

Нестача ліків від холери погіршується рішенням ключового виробника

Представники Shantha Biotechnics заявили про зупинення виробництва препарату Shanchol. Це одна із двох протихолерних вакцин, яка використовується при надзвичайних гуманітарних ситуаціях.

Міжнародна координаційна група (ICG), орган, який керує надзвичайними запасами вакцин, ухвалила рішення про скорочення кількості доз через «вкрай обмежену» пропозицію. Із загальної кількості 36 мільйонів доз 24 мільйони вже відправлені країнам, що потребують. Ще 8 мільйонів призначено для кампаній екстреної вакцинації. У світових запасах залишилося лише 4 мільйони доз.

Нестача ліків від холери: ВООЗ заявила про скорочення вакцин.  Фото: cottonbro/pexels.com

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус підкреслив, що таке нормування має бути лише тимчасовим рішенням. У довгостроковій перспективі потрібен план збільшення виробництва вакцини в рамках цілісної стратегії. Вона має бути розроблена в рамках запобігання та припинення спалахів холери.

У ВООЗ заявили, що тимчасове призупинення стратегії двох доз дозволить перенаправити дози, що залишилися, на будь-які потреби до кінця року.

Читайте також:  чому в Росії не карається домашнє насильство?

Холера – це захворювання, що передається через воду. При своєчасному реагуванні він легко піддається лікуванню. В іншому випадку захворювання призводить до летального результату протягом декількох годин.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я