Німці страждають від інфляції за кордоном

0
106

Відпочивати стає дедалі дорожче.

Німці страждають на інфляцію.

Німці страждають від інфляції не лише всередині країни. Знецінювання грошей за кордоном вдарило по відпочиваючих із Німеччини.

Витрати на відпочинок — ще одна стаття видатків, яка для мешканців Німеччини зросла. Інфляція наздоганяє німців і всередині країни, і за її межами. У багатьох популярних місцях відпочинку все дорожчає навіть швидше, ніж у Німеччині.

Німці страждають від інфляції середнього по ЄС рівня

У вересні 2022 року рівень інфляції у країні майже досяг 11%. Але «втеча» за кордон не обов’язково вийде дешевше. Тим, хто планує провести відпустку в ЄС, у більшості випадків потрібно відкривати гаманці ширше.

Насправді, рівень інфляції в Німеччині точно збігається із середнім рівнем щодо Євросоюзу. Найвищі показники в Єврозоні спостерігаються в Естонії, Литві та Латвії. У всіх трьох країнах вартість товарів та послуг зросла на 20–25%. Відпочинок у цих країнах зараз набагато дорожчий, ніж у попередні роки.

Проте є нюанс. В абсолютних цифрах життя там для німця все одно залишається досить дешевим. Країни Європи з вищою інфляцією, як правило, — це країни, рівень цін у яких спочатку був набагато нижчим від німецького.

Німці страждають на інфляцію за кордоном, але все одно їдуть відпочивати.  Фото: Upgraded Points/unsplash.  com

Найнижчі показники інфляції у Європі демонструє Франція – 6,2%. Також непогано у Мальти та Фінляндії — 7,4% і 8,4% відповідно. З теплих країн все відносно непогано також в Іспанії, Італії та Кіпру.

Німці страждають від інфляції у Туреччині, але все одно їдуть туди

Однак є одна країна, привабливість якої не заважає навіть гіперінфляція. Німці завзято їдуть до Туреччини. Там криза ліри почалася ще до газової кризи і досягла неймовірних масштабів.

За офіційними даними, інфляція у Туреччині за вересень склала 83%. При цьому інфляція за серпень була приблизно такою самою. Частина продовольчих товарів удвічі щомісяця. Незалежні дослідники говорять про те, що реально цей показник набагато вищий за офіційні цифри. За їхніми оцінками ціни можуть зростати навіть на 180% щомісяця.

Читайте також:  Угода про імпорт продукції з України

Однак німців це не бентежить, і вони продовжують їздити до Туреччини. Інститут маркетингових досліджень GfK повідомив, що німці навіть готові заощаджувати на смачній їжі заради подорожей.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :