Німці все частіше платять картками у роздрібній торгівлі

0
28

Згідно з дослідженням, проведеним кельнським дослідницьким інститутом роздрібної торгівлі EHI, повернення до готівки малоймовірне. У Німеччині значно побільшало платежів через смартфон.

Німці все частіше платять картками у роздрібній торгівлі

Німці все частіше платять картками у роздрібній торгівлі

Німці все частіше платять картками: Тенденція переходу на карткові платежі у стаціонарній роздрібній торгівлі зберігається. «Німці значно змінили свою платіжну поведінку в роки пандемії і значною мірою дотримуються її після. Вони, як і раніше, вважають за краще платити карткою», – резюмував сьогодні Хорст Рютер із кельнського дослідницького інституту роздрібної торгівлі EHI результати останнього дослідження «Платежні системи у роздрібній торгівлі 2023».

Тенденція повернення до використання готівки не передбачається

Згідно з дослідженням EHI, у стаціонарній торгівлі в 2022 році обернеться загалом близько 465 мільярдів євро, що на 35 мільярдів євро більше, ніж у попередньому році, на що, як і раніше, сильно впливає пандемія. Частка карткових платежів знову зросла на 0,9% і становила майже 60% або 277,9 мільярда євро. У 2022 році Girocard знову лідирувала, на неї припало 41,9% продажів. Готівка, як і раніше, використовувалася для оплати близько 37,5% покупок, що на один процентний пункт менше, ніж у попередньому році.

Мобільні платежі на підйомі

За даними EHI, в середньому кожен мешканець Німеччини минулого року купував у стаціонарних магазинах 215 разів. Це становило 17,9 мільярда транзакцій, що на 7,8 % більше, ніж у попередньому році. Однак це ще далеко від рівня 20 мільярдів транзакцій, що існував до пандемії.

За даними EHI, минулого року значно збільшилася частка операцій з оплати за допомогою смартфона або смарт-годинника. Тим часом, 5,4% усіх платіжних операцій з використанням карток здійснюються за допомогою картки, що зберігається в цифровому вигляді в смартфоні, в більшості випадків через Apple Pay, Google Pay або додатки ощадних кас і кооперативних банків, повідомили експерти. Роком раніше цей показник становив трохи менше 3%.

Читайте також:  Міністр економіки сподівається на збереження мережі Galeria

Однак безконтактні платежі за наявності картки, як і раніше, мають велику перевагу. Останнім часом 71% усіх операцій з оплати карткою було здійснено саме в такий спосіб. За їхніми словами, лише менш ніж у чверті платіжних операцій картка все ще вставлялася до терміналу.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :