Німеччина даремно не слухала США

0
99

Наразі країна розплачується кризою.

Німеччина не слухала США.

Німеччина не слухала США в питаннях енергетичної безпеки. Такої думки прийшов німецький економіст Крістоф М. Шмідт.

Йдеться, звичайно ж, про залежність країни від російського газу. Частково замінити втрачений імпорт російського палива постачаннями з інших країн мало. Скоротити внутрішнє споживання газу також не має бути головною метою, вважає Шмідт. Головне — відповісти на запитання: «Чи готові ми ризикнути індустріальною силою заради екології?».

Німеччина даремно не слухала США щодо Росії

Альтернативи повинні були працювати не теоретично, а на практиці, і вже зараз. У цьому сенсі цікаво трохи глянути назад. Економістам уже понад десять років тому вкрай не подобалася залежність країни від Росії щодо газу. І що Німеччина робила? Купувала ще більше газу.

Будівництво Росією трубопроводів всіляко заохочували. Ще б пак, адже це джерело дешевих вуглеводнів! США від початку критикували «Північні потоки», але німці не слухали, вважаючи це «втручанням у інтереси». Коли Газпром почав купувати інфраструктуру в Німеччині, «тривожні дзвіночки» теж не продзвеніли.

Німеччина не слухала США.  Тепер країна має проблеми з газом.  Фото: KWON JUNHO / unsplash.com

Сьогодні очевидно, що безпека постачання робить необхідним диверсифікацію джерел постачання. Не треба було покладатися на надійність Росії відповідно до девізу «зміни через зближення». Девіз мав звучати інакше: «Сподівайся на краще, готуйся до гіршого».

Німеччина даремно не слухала США: прихований конфлікт

Крім того, достаток допоміг погасити важливий конфлікт, який слід вирішити. Мова про «зелену економіку». Явна відмова від деіндустріалізації та одночасна відмова від вугілля та атомної енергетики — величезний ризик. Влада пішла на нього, тільки тому, що думала, що під рукою завжди буде надійне джерело газу. Джерело виявилося ще якимось ненадійним.

Тепер реальність постукала у двері: замінити російський газ іншим, наприклад, зрідженим нафтовим газом, нині можна лише умовно. Тим більше, що інфраструктури для його прийому та передачі ще недостатньо.

Читайте також:  "Слід спиратися на вітчизняне виробництво"

При цьому перехід на вугілля та нафту був би нешкідливим для захисту клімату. Принаймні у короткостроковій перспективі. Тепер громадянам доведеться піти на скорочення попиту. А це загрожує втратами у добробуті.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :