Німеччина ризикує потрапити в залежність від Китаю та Катару

0
90

Тільки ці дві країни можуть забезпечити її ЗПГ у найближчій перспективі.

Німеччина ризикує потрапити у залежність від Китаю та Катару.  Фото: Sezer66 / Getty Images

Німеччина ризикує потрапити у залежність від Китаю та Катару. Зараз Берлін змушений закуповувати скраплений природний газ у величезній кількості, щоб забезпечувати країну паливом без російських постачань. І лише ці дві країни можуть врятувати її від катастрофи найближчими роками.

Російського газу в Німеччині більше немає, як показують нові дані Федерального мережевого агентства ФРН. У вересні Росія відмовилася від постачання. А після вибухів на газопроводах «Північний потік» постачання взагалі стало неможливим.

Ціни на будівництво нафтових танкерів зросли на 60 мільйонів доларів

У той час, як Німеччина припиняє співпрацю з однією автократичною країною, вона потрапляє у залежність від інших – Китаю та Катару. Берлін змушений у величезній кількості закуповувати скраплений природний газ (ЗПГ), щоб забезпечити себе необхідною кількістю палива без постачання з Росії. І лише ці дві країни здатні задовольнити його потреби.

Зараз ЗПГ до Німеччини може надходити лише морем. І ціни на таке транспортування вже досягли рекорду. Крім того, збільшився попит на танкери.

Загалом у світі 570 суден для перевезення ЗПГ. У 2022 році газова промисловість замовила вже 150 нових суден, порівняно з 78 торік. Загалом у книгах замовлень верфей в даний час є замовлення на 252 танкери. Але через відключення «Північних потоків» потрібно ще щонайменше 170. У Європі підвищений попит.

Читайте також:  захисні заходи фон дер Ляйєн

Через такий ажіотаж зросли і ціни на їх будівництво. З 2019 року вони піднялися на 60 мільйонів доларів, або на 30% — до 250 мільйонів доларів. І найоптимістичніша дата доставки – 2025 рік. А реальна — 2027-й, наголошують виробники.

Німеччина ризикує потрапити у залежність від Китаю та Катару через ЗПГ

Експерти зазначають, що зараз тільки Китай має можливість збільшити будівельні потужності. І як показують супутникові знімки, дедалі більше китайських верфей хочуть зайнятися бізнесом із танкерами і вже працюють у цьому напрямі.

Таким чином Німеччина у майбутньому може опинитися залежно від Катару та Китаю. У випадку з Дохою через закупівлю у неї ЗПГ. Це найбільший із найближчих постачальників зрідженого газу після Росії. Що стосується Пекіна — через доставку палива до німецьких портів. Можливості уникнути цього немає. Французькі та японські конструктори відмовилися від нових контрактів на користь Південної Кореї, з якою мають давні зв’язки, повідомляють джерела.

Найближчими роками Китай може стати впливовим гравцем на ринку енергоносіїв нарівні з країнами ОПЕК+, вважають аналітики.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :