Німеччина заощаджує менше газу, ніж інші країни ЄС

0
90

Зниження споживання газу до ФРН за вересень становило лише 7,4%.

Німеччина заощаджує менше газу

На думку експертів, щоби пережити зиму, ФРН має скоротити споживання природного газу на 30%. Однак, згідно з даними Єврокомісії, Німеччина останнім часом заощаджує менше газу, ніж інші країни ЄС.

Виходячи зі статистики, у серпні Німеччина спожила на 28% менше газу, ніж у середньому за останні п’ять років цього місяця. Однак у вересні показник був лише на 7,4% меншим, ніж за той же період попереднього року.

Німеччина заощаджує менше газу, ніж країни Північної та Східної Європи

Швеція, наприклад, скоротила споживання газу в обох місяцях більш ніж удвічі. Нідерланди споживали на 28,9 та 32,2% менше газу відповідно. Країни Балтії, Люксембург, Румунія та Фінляндія також зекономили пропорційно більше. Загалом щодо ЄС споживання впало на 14% у серпні та на 15% у вересні.

За показниками за вересень Німеччина заощаджує менше газу, ніж країни ЄС загалом.  Фото: Loïc Manegarium/pexels.com

У зв’язку з нестачею палива та високими цінами країни ЄС у липні домовилися добровільно скоротити споживання газу на 15% у період із серпня до кінця березня наступного року, порівняно із середнім показником за останні п’ять років. У разі повсюдної нестачі енергії може бути оголошено тривогу Союзу, що зробить заходи економії обов’язковими.

У яких державах Євросоюзу відсоток споживання газу зріс

У деяких країнах, однак, споживання побільшало. Жодної економії за відповідний період не досягла, наприклад, Іспанія. У серпні країна спожила на 2,6% більше газу, а у вересні – на 0,9%. У країні запроваджено граничний рівень ціни паливо під час виробництва електроенергії.

Словаччина та Ірландія також споживали газу більше в обидва місяці. У Франції аналогічний показник спочатку зріс на 1,6%, а потім упав на 2,5%. Ціни для споживачів Париж стримує.

Читайте також:  Промисловість Німеччини вражає активним зростанням

У ніч проти п’ятниці 21 жовтня країни ЄС знайшли спільну концепцію в енергетичній суперечці. Відповідно до неї необхідно розробити цінове обмеження проти надзвичайно високих цін на газ та водночас продовжити вивчення інших варіантів.

Президент Ради Євросоюзу Шарль Мішель повідомив у Твіттері, що країни ЄС домовилися на саміті у Брюсселі «розробити заходи щодо стримування цін на енергію для домогосподарств та підприємств». Однак багато подробиць поки що невідомі.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :