Німеччину зігріє вугілля з Колумбії

0
115

Крім шкоди для екології, це викликає і питання у правозахисників.

вугілля з Колумбії

Електростанції Саара перейшли на вугілля із Колумбії. Перший потяг із вугіллям прибув на електростанцію Бексбах. Вугілля поставляється з Колумбії, що спричиняє великі заперечення правозахисних груп.

Наразі кілька сотень вантажних вагонів переобладнаються для перевезення вугілля. Їх також оснащують так званими «гальмами, що шепочуть». Водночас колишні працівники вугільних електростанцій виходять із пенсії та знову включаються до повсякденної роботи.

«Зусилля величезні, тому що ми, звичайно, пристосувалися до того, що транспортування вугілля відійшло у минуле. І раптом ми знову тягаємо вугілля нагору. У нас є все необхідне, але все потрібно заново запустити», — каже член ради директорів вантажного транспорту DB AG Зігрід Нікутта.

Вугільні ТЕС повертаються

Через війну в Україні і все більш проблематичне постачання газу з Росії Німеччина знову запускає вугільні електростанції. Це необхідно, щоб мати можливість виробляти достатню кількість електроенергії.

28 жовтня знову запрацює електростанція у Бексбасі. 31 жовтня за нею піде така сама електростанція у Вайхері (муніципалітет Квіршид).

«Електростанції у Бергкамені (Рурська область) та у Фельклінген-Фенні мали відключитися від мережі наприкінці місяця. Але тепер вони таки залишаться на ринку», — пояснив керівник електростанції в Бексбаху Міхаель Люкс із компанії Steag.

Німецькі ТЕС переходять на вугілля із Колумбії.  Фото: Loïc Manegarium / www.pexels.com

Steag експлуатує всі чотири вищезгадані електростанції. Вони тепер мають працювати як мінімум до 2024 року. І, як очікується, постачатимуть електроенергією близько семи мільйонів домогосподарств у Німеччині.

Вугілля з Колумбії обурює правозахисників

Вугілля, що поставляється у Веллесвайлер, транспортується під землею конвеєрними стрічками на електростанцію в Бексбаху на відстань близько 2,5 км. Електростанції у Бексбаху 39 років, і вона простоює вже п’ять років.

Читайте також:  Де збудують новий балтійський термінал ЗПГ

«Ми подивимося, чи зможуть конвеєрні стрічки, як і раніше, витримувати постійне навантаження. Але, якщо виникнуть проблеми, ми можемо усунути їх на місці за допомогою нашого обладнання», — пояснив Люкс.

Лише у листопаді до Веллесвейлера очікується надходження 160 тисяч тонн вугілля. “100 000 тонн вугілля коштують близько 30 мільйонів євро”, – говорить Люкс.

Але звідки береться вугілля? «В даний час він постачається з Колумбії. Ми знаємо, що видобуток вугілля там є дуже проблематичним і знаходиться в центрі обговорень. Але вугілля нам потрібне зараз», — каже статс-секретар ландтагу Саара Олівер Лукшич.

Ще у 2019 році гуманітарна агенція Misereor опублікувала доповідь колумбійського адвокатського бюро Хосе Альвеар Рестрепо. У ньому документально підтверджено численні соціальні та екологічні проблеми відкритого видобутку вугілля в Колумбії.

Правозахисні групи вже багато років вказують на наслідки видобутку корисних копалин. Вони говорять про незаконні захоплення землі, депортацію населення, забруднення повітря та води та підвищену дитячу смертність.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :