Німецька промисловість намагається взяти новий старт

0
41

Енергія та мережева взаємодія – стандартні теми найбільшої промислової виставки. Але після пандемії, хаосу в ланцюжку поставок та сировинної кризи вони особливо важливі для Hannover Messe, щоб стати на ноги. Як далеко простягається впевненість?

Німецька промисловість намагається взяти новий старт

Німецька промисловість намагається взяти новий старт

Сьогодні вранці погляд канцлера на майбутнє набуває конкретних обрисів. На виставці Hannover Messe Олаф Шольц одягнув кілька футуристичних окулярів. Через них він бачить установку, яка фільтрує воду таким чином, що вона може бути використана для виробництва водню як відновлюване джерело енергії – разом з великою кількістю даних про роботу установки.

Те, що глава уряду пробує під час свого туру найважливішою промисловою виставкою, є лише одним із багатьох прикладів, які повинні поєднувати в собі «розумніший» захист клімату та цифрові мережі. Тисячі подібних інновацій було представлено на виставці з понеділка. Вони також мають на меті проілюструвати, що має на увазі Шольц, коли каже, що економіка розуміє енергетичний перехід як можливість. «Багато хто з представлених тут продуктів має все необхідне, щоб стати справжніми бестселерами у всьому світі», – вважає він.

Нові технології для підвищення енергоефективності

Одне можна сказати напевно: після трьох важких років «Корони» з одним повним провалом і двома виступами, що значно скоротилися, Ганноверський ярмарок дуже потребує якогось весняного відродження. Проходячи залами та конференц-залами, здається, що в багатьох місцях настрій стає оптимістичним. Нові технології підвищення енергоефективності, які, ймовірно, стануть актуальними хоча б опосередковано для кінцевих споживачів, утворюють основну тематичну дужку для приблизно 4 000 експонентів.

Мережеві роботи-пилососи, які можуть вирішити проблему нестачі персоналу для прибирання будівель. Навантажувачі вилкові, керовані джойстиком, як у відеогрі. Або автоматизоване вирощування водоростей, що накопичують CO2. Діапазон можливостей різноманітний. Один із основних аспектів – це так звані цифрові двійники: віртуальні двійники продуктів чи складів, які допомагають моделювати процеси. Іноді модернізація працює і механічно – за допомогою екзоскелетів. Ці опорні конструкції, що одягаються на тіло, розвантажують суглоби під час важкої фізичної роботи, наприклад, у логістиці.

Читайте також:  Федеральне мережеве агентство закриє 18 об'єктів у Німеччині

Як ще один напрямок багато хто називає розробку нових систем даних для контролю споживання – ключове слово: «розумний облік», тобто динамічна координація попиту та пропозиції електроенергії. «Пральної машини все одно, чи запуститься вона о 2.00 ночі чи о 4.00 ранку – головне, щоб прання було закінчено о 10.00 ранку», – каже Гюнтер Кегель з асоціації електротехніки та цифрових технологій ZVEI. “У майбутньому, завдяки інтелектуальному управлінню та вузлам, такі пристрої зможуть домовлятися з постачальником мережі та електроенергії про найбільш сприятливий час”.

Vodafone демонструє процес, що дозволяє зробити доступними експлуатаційні дані старих промислових установок, наприклад, з метою більш ефективного використання годинника або полегшення технічного обслуговування. Microsoft повідомляє про “значний прогрес у використанні штучного інтелекту” для більш ефективної взаємодії співробітників або ланцюжків поставок. Nokia, серед іншого, використовує автономні роботи, які, як передбачається, одночасно підвищують безпеку праці. Такі відомства, як Федеральний інститут дослідження та випробування матеріалів, також позиціонують себе – у разі з центром компетенції з водню.

Шольц високо оцінює співпрацю з Індонезією

Країною-партнером цьогорічної виставки є Індонезія. Шольц високо оцінює співпрацю з найбільшою економікою Південно-Східної Азії, де мешкає майже 280 мільйонів осіб. «Індонезія та Німеччина поділяють одні й ті самі цінності», – каже канцлер під час відвідин ярмарку разом із президентом Джоко Відодо. «Цей ярмарок допоможе нам ще більше зміцнити наші економічні відносини».

Країна 17 000 островів хоче більше інвестувати у цифрові технології. Відодо заявляє, що Індонезія перетвориться на «зелену» економіку і закликає прискорити перетворення «заради кращого світу». Дехто, можливо, сприйняв ці слова досить скептично – активісти з Amnesty International вже вимагали у неділю на мітингу в Ганновері дотримання прав населення під час реалізації гірничодобувних проектів.

Читайте також:  можлива більш рання відмова від вугілля

За минулі роки Індонезія, яка тепер є членом G20, перетворилася на економічного важкоатлета. Крім видобутку металів та експорту сільськогосподарської продукції, процвітають й інші галузі. У той же час розрив між багатими та бідними збільшується.

У зв’язку з плануванням нової столиці Нусантара на Борнео, яка має стати екологічною моделлю, екологи попереджають про знищення місць проживання вимираючих тварин. Є також скарги на переселення. Шольц хоче домагатися, щоб угода про вільну торгівлю між ЄС та Індонезією була готова до ухвалення рішення найближчим часом. Правила ланцюжка постачання повинні забезпечити дотримання стандартів.

Нестача кваліфікованих працівників

У Німеччині тим часом брак кваліфікованих працівників є головним головним болем для галузі. Шольц пропагує технічне учнівство: «Ті, хто вирішує піти шляхом вибору учнівства, роблять усе правильно для свого майбутнього та для майбутнього нашої країни». Федерація машинобудування Німеччини (VDMA) представляє тривожні результати опитування: Майже повсюдно відчувається брак кадрів, і половина компаній боїться загострення ситуації, йдеться в ньому. «Ми маємо покращити технічну освіту в школах», – каже голова асоціації Карл Хаусген.

З погляду промисловості, дорога енергія і часом невгамовна бюрократія також є факторами, які ставлять під загрозу привабливість Німеччини як місця для ведення бізнесу. За оцінками Федерації німецької промисловості, експорт, який такий важливий, у 2023 році відставатиме від зростання світової торгівлі. Згідно з дослідженням консалтингової компанії Deloitte, деякі компанії вбачають ризик деіндустріалізації. Хаусген, як і раніше, вважає такі сценарії дещо перебільшеними. Але: «Німеччина та Європа мають докласти більше зусиль у глобальній конкуренції».

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :