Німецькі ресторатори не мають грошей на різдвяних гусей

0
94

Багато хто відмовився подавати до святкового столу запеченого птаха.

Немає грошей на різдвяних гусей

Нема грошей на різдвяних гусей. Так ресторатори Німеччини пояснюють зникнення зі святкового меню традиційної страви — запеченого птаха.

Їжа в Німеччині подорожчала на 18,7% у період з вересня 2021 року до вересня 2022 року. Про це свідчать дані Федерального статистичного управління.

Цьому є кілька пояснень. Насамперед значне зростання цін на електроенергію, добрива та корми для тварин.

Немає грошей на різдвяних гусей: цього року Німеччина може залишитися без традиційної страви

На цьому тлі не дивує результати дослідження Hit Radio FFH.

Згідно з ними, наприклад, у Гессені 2022 року за запеченої гусака відвідувачам ресторанів доведеться витратити в середньому на 20–60 євро більше, ніж роком раніше.

Опитані ресторатори із Гессена відзначають серйозний дефіцит персоналу. А також зростання цін на електроенергію та нестачу кормів для птиці.

Німецькі ресторатори не мають грошей на різдвяних гусей через зростання цін на енергоносії та корми для тварин.  Фото: Sebastian Coman Photography / unsplash.com

Деякі ресторатори дійшли висновків: цього року вони не пропонуватимуть гостям різдвяної гуски. Справа в тому, що багато власників закладів не знають, чи клієнти стануть купувати страву за такою високою ціною.

Немає грошей на різдвяних гусей: ситуацію посилив пташиний грип

Проте не лише труднощі, пов’язані зі зростанням цін на енергоносії та корми для тварин, вплинули на серйозне подорожчання птиці.

Адже за останні кілька місяців птахівники у Німеччині, Польщі та Угорщині зіткнулися з ще одним лихом. Вони втратили значну частину своїх поголів через пташиний грип.

До речі, минулого року птахівники зіткнулися з аналогічною проблемою. Спалах пташиного грипу в Німеччині в 2021 році також призвів до зростання цін на різдвяну гуску. Тоді порівняно з 2020 роком птах коштував на 10–20% дорожче. На додаток до цього, поставки гусака були обмежені. Ситуацію посилював розпал пандемії коронавірусу.

Читайте також:  Ціна на золото зростає до рекордного максимуму після рішення ФРС

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :