Німецькі стартапи: Баварія обганяє Берлін

0
51

Дослідження також показує, що молодим стартапам стало важче залучати гроші.

Німецькі стартапи: Баварія обганяє Берлін

Німецькі стартапи: Баварія обганяє Берлін

Поворот у відсоткових ставках та побоювання щодо економіки внаслідок війни в Україні залишили глибокі шрами на стартапах. Минулого року німецькі стартапи скоротилися більш ніж на п’яту частину (22%) до 2705 року, згідно з оцінкою аналітичної фірми Startupdetector. Вперше у 2022 році в Баварії було засновано більше молодих компаній, що ростуть, ніж у Берліні. У столиці було створено 540 стартапів, а в Баварії – 571, йдеться у дослідженні, що ґрунтується на записах у торговому реєстрі. Проте за кількістю раундів фінансування Берлін із 551 раундом випереджає Баварію (445). Про це раніше повідомляла газета Handelsblatt.

Німецькі стартапи пережили тривалий бум і 2021 року встановили рекорди з фінансування з боку інвесторів. Але після війни в Україні, зростання відсоткових ставок та невизначеності в економіці ринок розгорнувся. Інвестори дотрималися, а в секторі стартапів рядами пішли скорочення робочих місць. Бум, викликаний низькими відсотковими ставками і великою кількістю ліквідності, на даний момент добіг кінця, пише Алекс фон Франкенберг, керуючий директор High-Tech Gründerfonds, який як партнер брав участь у підготовці звіту. «2022 показав нам, що дерева не ростуть до небес».

Стартапи охоплені кризою

Згідно з дослідженням, число стартапів скоротилося майже у всіх федеральних землях, включаючи Гамбург, Північний Рейн-Вестфалію, Баден-Вюртемберг та Гессен, оскільки криза охопила стартапи. Проте в оплоті стартапів Берліні падіння було особливо значним – 30%, тож Баварія (мінус 10%) змогла обійти його.

Дослідження також показує, що молодим стартапам стало важче залучати гроші. Хоча кількість раундів фінансування була на рівні 2021 року, кількість первинних фінансувань впала на 18% порівняно з попереднім роком. «Це говорить про те, що під час кризи інвестори насамперед звертають увагу на свій портфель».

Читайте також:  Фіналісти проекту Berlin Newcomer Startup Award 2022

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :