Нова хвиля протесту в Ірані

0
252

Скорбота продовжилася новою акцією протесту.

Нова хвиля протестів в Ірані

Нова хвиля протесту в Ірані. Почалися зіткнення після того, як натовп зібрався біля могили Махси Аміні.

Повідомлялося про зіткнення між іранськими силовиками та членами протесту у рідному місті Махси Аміні після того, як натовпи людей зібралися біля її могили, щоб відзначити 40 днів від дня її смерті ув’язнено.

Курдська правозахисна група заявила, що співробітники правопорядку відкрили вогонь бойовими патронами та сльозогінним газом на площі Зіндан у Саккезі.

Напівофіційне ЗМІ Isna повідомило про зіткнення на околиці міста.

Раніше тисячі скорботних на цвинтарі Аїті кричали «Жінка, життя, свобода» та «Смерть диктатору».

Це два характерні крики антиурядових заворушень, що прокотилися Іраном після смерті пані Аміні.

Історія дівчини

22-річна курдська дівчина затримала поліція вдач у столиці країни Тегерані 13 вересня за нібито «неправильне носіння хіджабу».

Вона впала в кому після того, як знепритомніла в центрі ув’язнення, і померла через три дні. Надходили повідомлення про те, що поліцейські били її палицею по голові та били головою об автомобіль, але поліція заперечувала, що з нею погано поводилися, і заявила, що у неї стався серцевий напад.

Нові хвилі протестів в Ірані.  Фото: BOLDG/shutterstock.com

Багато іранців розлютилися, і перші протести пройшли після похорону пані Аміні в Саккезі, коли жінки на знак солідарності зірвали з себе хустки. Протести швидко поширилися і перетворилися на одну з найсерйозніших проблем Ісламської Республіки з часів революції 1979 року.

Жінки були в перших рядах, демонстративно розмахуючи хустками в повітрі, підпалюючи їх і навіть стригаючись на людях.

Нова хвиля протесту в Ірані: демонстрації

Школярки також проводять демонстрації на дитячих майданчиках та вулицях, демонструючи безпрецедентну підтримку.

Організація із захисту прав людини в Ірані, що базується в Норвегії, повідомляє, що щонайменше 234 протестувальники, у тому числі 29 дітей, були вбиті силами безпеки під час жорстокого придушення того, що іранські лідери зображують як «заворушення», спровоковані іноземними ворогами.

Читайте також:  Затриманим на протестах іранцям загрожує страта

Повідомили, що в середу в Саккезі та інших частинах провінції Курдистан у великій кількості було розгорнуто спецназівців та членів воєнізованих сил опору «Басидж» в очікуванні нових заворушень на 40-й день жалоби за пані Аміні — культурно значущою подією для іранців.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я