Нова лінія метро в Гамбурзі обійдеться значно дорожче

0
41

Лише за останній рік витрати на будівництво зросли приблизно на 16%.

Нова лінія метро в Гамбурзі обійдеться значно дорожче

Нова лінія метро в Гамбурзі обійдеться значно дорожче

Будівництво нової лінії метро №5 у Гамбурзі буде значно дорожчим, ніж планувалося. Замість 1,75 мільярда євро приблизно 5,8‑кілометрова ділянка між Брамфельдом та Сіті Норд на сході міста коштуватиме 2,86 мільярда євро, повідомило у п’ятницю транспортне відомство.

Згідно з інформацією, витрати на U4 Horner Geest зростуть із 465 мільйонів євро до 561 мільйона євро. Причиною підвищення цін майже на 62% є винятково історично висока інфляція в будівництві. Раніше газета Hamburger Abendblatt повідомляла.

За словами сенатора з транспорту Аньєса Тьяркса («Зелені»), U5 та U4 були міцно сплановані. «Однак ми бачимо, що всюди в Німеччині та Європі вартість будівельних проектів значно зростає, тому що через пандемію та російську агресію в Україні ціни на будівництво і пов’язані з цим ризики для компаній, які виконують роботи, значно підвищуються». В результаті, за його словами, ціни на будівництво останніми роками зросли сильніше, ніж будь-коли за останні 50 років.

Будівництво займе набагато більше часу

Сенатор з фінансів Андреас Дрессель (СДПН) наголосив, що Гамбург уже багато років тому передбачив кошти на розширення швидкісного транзиту. “Ми створили спеціальний фонд для пом’якшення фінансових піків при розширенні швидкісного транспорту”. Нині у ньому перебуває близько одного мільярда євро. «Ми не залишаємо це важливе завдання фінансування на розсуд відповідної бюджетної ситуації, а плануємо її на довгострокову перспективу».

За словами чиновників, лише за останній рік витрати на будівництво зросли приблизно на 16%, а на допоміжні будівельні роботи – приблизно на 10%. Масштаби цього зростання витрат можна порівняти в повоєнній історії тільки з нафтовими кризами 1970-х років і їх неможливо було передбачити, сказав він. На 2023 та 2024 роки передбачається інфляція у розмірі 10,3 та 2,9 % відповідно. З 2025 року й надалі використовуватиметься річний рівень інфляції у 4,8 %.

Читайте також:  Німецькі ресторатори не мають грошей на різдвяних гусей

Проект U5 вже деякий час критикується. Ліві партії, наприклад, неодноразово наголошували на тому, що нове метро буде коштувати набагато дорожче, ніж система легкорейкового транспорту, і що будівництво займе набагато більше часу. Критики також скаржаться, що будівництво метро шкодить клімату через велику кількість бетону, цементу та сталі.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :