Нові санкції ЄС проти Ірану достатньо чи ні?

0
190

Мітинги в Ірані схвилювали весь світ. Європа підготувала санкції, проте не всі впевнені, що вони є достатніми, і називають їх лише «видимістю обурення».

санкції ЄС проти Ірану

Пройшло більше місяця з початку протестів, які закінчилися насильницькою смертю 22-річної Джини Аміні. Курдську дівчину заарештували 13 вересня представники так званої поліції вдач. Привід — її хустка не закривала волосся «належним чином». За три дні вона померла. Фото та знімки комп’ютерної томографії з лікарні дають лише уявлення про те насильство, яке пережила молода жінка. Відповіддю стали санкції ЄС проти Ірану.

Жінок ловлять посеред вулиці поліцейські у цивільному, тягають за волосся та б’ють. Над школярками знущаються, їх гвалтують та вбивають. Студентів переслідують та викрадають; молодь затримують та катують.

Санкції ЄС проти Ірану: чому так довго?

«Той факт, що ЄС так довго чекав на консультації з усіх цих порушень прав людини, залишає враження, що він сподівався, що протести вщухнуть і «спокій» повернеться без необхідності щось робити», — каже політолог і журналіст, фахівець із Близького Сходу. Гільда ​​Сахебі.

На її думку, Євросоюз хоче зберегти відносини з Іраном та продовжити ядерні переговори. А через міжнародний резонанс у урядів країн ЄС не було іншого вибору, крім створити видимість обурення порушеннями прав людини.

У результаті під санкції потрапили 11 відповідальних осіб та чотири організації, їх активи заморозять, а в’їзд до ЄС заборонять. «Поліція звичаїв» також знаходиться серед них. Щоправда, це не зашкодить правлінню країни і навіть не утримає його від систематичних вбивств.

Читайте також:  Нестача ліків від холери

«Поліція моралі» складається в основному з вихідців з бідних верств населення. Владна еліта, визначальна сила країни, навчила їх жорстокості. Крім того, на відміну від Стражів революції, ця поліція не діє за кордоном, тому заморожування активів або введення заборон на в’їзд навряд чи там будь-кого торкнеться», — впевнена Сахебі.

Наразі іранські активісти продовжують виходити на вулиці. А також запустили флешмоб: люди почали відмовлятися купувати одяг, аксесуари, ходити до ресторанів та кафе. Це потрібно, щоб схилити бізнес на бік мітингувальників.

Читайте також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :