Нові випадки зараження Еболою виявили в Уганді

0
237

Ізолятор столиці Уганди переповнений.

Нові випадки зараження Еболою

Нові випадки зараження Еболою підтвердились у пацієнтів лікарні у столиці східноафриканської республіки. Міністерство охорони здоров’я підтвердило, що позитивні тести отримали три особи, які перебували на обстеженні у місті Кампала.

Нові випадки зараження Еболою в Уганді: пацієнтів переводять до нового ізолятора

Про це міністр охорони здоров’я Джейн Рут Асенг повідомила у Твіттері. За словами політика, усі заражені мали контакт із хворим із Кассанди. Як відомо, пацієнт помер у лікарні Мулаго наприкінці вересня.

Власне, на карантині в лікарні Мулаго вже перебувають близько 60 осіб із симптомами вірусу. Тож жителі Уганди з позитивним тестом на лихоманку Ебола вирушатимуть до ізолятора міста Ентеббе.

Попри переповнені ізолятори уряд Уганди сподівається придушити спалах Еболи до кінця року. На думку Міністерства охорони здоров’я, ситуація перебуває під контролем. Наприклад, влада ввела тритижневий локдаун в епіцентрах поширення вірусу.

У всіх постраждалих районах ведеться спостереження та активне виявлення нових випадків зараження. Так, за ситуацією в Уганді стежать Африканські центри з контролю та профілактики захворювань (Africa CDC), Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Глобальна мережа оповіщення про спалахи та реагування на них (GOARN).

Крім того, у рамках заходів безпеки у містах діють обмеження на пересування. А також багато розважальних закладів тимчасово не працюють.

Нагадаємо, що внаслідок спалаху лихоманки Ебола в Уганді за місяць загинуло 27 людей. Повідомляється, що нині немає перевіреної вакцини чи методів лікування рідкісного штаму. Це створює додаткові складнощі у боротьбі з новим спалахом вірусу.

Читайте також:  Таліби ліквідували шістьох терористів в Афганістані

Експерти оцінили ризик зараження для туристів із Європи

На тлі нового спалаху захворювання на вірус Ебола в Уганді, Європейський центр профілактики та контролю захворювань оцінив ризик зараження для громадян країн Євросоюзу.

На думку експертів, розмір спалаху та відсутність прямого ланцюжка зараження зменшує ймовірність передачі вірусу Ебола звичайним туристам з Європи чи експатріантам в Уганді.

Крім того, експерти назвали низькою можливість передачі захворювання медичним працівникам, які безпосередньо перебувають у прямому контакті з пацієнтами. За умови, що медперсонал дотримується відповідних заходів для захисту від інфекції.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я