Обмеження цін на електроенергію: що потрібно знати

0
102

Як працюватимуть січневі пільги від Роберта Хабека.

Обмеження цін на електроенергію

Федеральний уряд планує використати 200 млрд євро для того, щоб зменшити тягар збільшення цін на енергоносії для мешканців Німеччини. Міністр економіки Роберт Хабек («Зелені») повідомив, що обмеження цін на електроенергію та інші пільги почнуть діяти вже з початку наступного року. Розберемося, як вони працюватимуть.

Коли буде введено обмеження цін на електроенергію

За словами Хабека, споживачі отримають необхідну їм фінансову допомогу раніше, ніж планувалося. Пільги почнуть діяти не пізніше січня, тоді як раніше йшлося про початок березня.

Суть пільг у тому, що федеральний уряд має обмежити ціну електроенергію. Однак подробиць регулювання вартості енергоносіїв представники органів влади наразі не повідомили.

Як працюватиме обмеження цін на електроенергію

Різницю між реальною та відпускною вартістю планується компенсувати за рахунок податків на високий прибуток енергетичних компаній. Але реалізувати практично цю схему складніше, ніж здається здавалося б, вважає Хабек. Як і у разі обмеження цін на газ, тут уряд планує щільно співпрацювати з Федеральною канцелярією та міністерством фінансів.

Зазвичай на подібні погодження йде три роки, тому термін у два місяці в умовах кризи можна назвати рекордним.

Обмеження цін на електроенергію дозволить домогосподарствам у Німеччині заощадити до 350 євро на рік.  Фото: Ujjwal Kishore/pexels.com

Причиною сильного зростання цін на енергоносії, як відомо, є війна в Україні, розв’язана Росією. Через дорогий газ збільшилася і ціна електроенергію, тому що в собівартості електрики велику частку становить паливо, що використовується.

Навіщо знадобилося обмеження цін на електроенергію

Станом на вівторок 24 жовтня середня вартість кіловат-години для нових споживачів становить 53 центи. Ці дані пропонує портал порівняння цін Verivox. Роком раніше середня ціна не перевищувала 32 центи за кіловат.

Однак у 2023 році енергетичні компанії очікують на сильне зростання вартості електроенергії. Пов’язано це з тим, що зараз темпи зростання ціни сильно відстають від газу. Якщо зараз зростання становить лише 10%, то наступного року слід очікувати збільшення на рівні 60% від поточних цін.

Читайте також:  "Зелена молодь" вимагає збільшення держпідтримки для енергетичного переходу

Заходи, які пропонує уряд, справді здатні вплинути на ситуацію. Згідно з розрахунками порталу порівняння цін Check24, одне домогосподарство зі споживанням електроенергії в 5000 кВт*год може заощадити за рік до 348 євро. Одна людина, яка споживає до 1500 кВт на рік, заощадить до 104 євро на рік.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :