Оборонні компанії врегулювали суперечку з приводу “Леопард 2”

0
42

Rheinmetall і Krauss Maffei Wegmann – дві оборонні компанії, які співпрацюють у багатьох областях – але ледь не виникла дивна позов через танк «Леопард 2».

Оборонні компанії врегулювали суперечку з приводу "Леопард 2"

Оборонні компанії врегулювали суперечку з приводу “Леопард 2”

Оборонні компанії Krauss Maffei Wegmann (KMW) та Rheinmetall врегулювали свою судову суперечку з приводу авторських прав на танк «Леопард 2». У вівторок I регіональний суд Мюнхена скасував усні слухання, заплановані на ранок, на першу вимогу. «Сторони дійшли згоди», – йдеться у короткій заяві. На думку суду, справа закрита». Суд не повідомив жодних подробиць щодо змісту мирової угоди.

Позивачем у справі проти Rheinmetall виступала мюнхенська компанія KMW. В обмін на відгук позову KMW, очевидно, зажадала від Rheinmetall роз’яснень. У вівторок вранці компанія з Дюсельдорфа заявила, що не претендує на «виключні права» на танк.

«Леопард 2» є розробкою KMW, а Rheinmetall, крім іншого, постачає гармату та систему керування вогнем. В інтерв’ю газеті Neue Zürcher Zeitung генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що інтелектуальні права на танк належать його компанії: “Права аж до Leopard 2A4 належать Rheinmetall”.

У відповідь KMW подала позов про припинення діяльності проти Rheinmetall за “неправдиві заяви про факти”. На своєму власному сайті компанія Rheinmetall також приписує розробку танка KMW: «Leopard 2 від Krauss-Maffei Wegmann є найпотужнішим основним бойовим танком у світі та водночас системою озброєння з найбільшим міжнародним поширенням», – йдеться у повідомленні; крім того, прямо зазначається, що Leopard є торговою маркою KMW.

У позасудових врегулюваннях компанії, що сперечаються, дуже часто погоджуються на взаємне мовчання; у разі справа йде інакше. Rheinmetall опублікував повідомлення, у складанні якого брав участь KMW:

Читайте також:  Асоціація платників податків попереджає про "рекордні збори"

“У зв’язку з цим, порадившись з KMW, ми роз’яснюємо наступне: ні пан Паппергер, ні Rheinmetall AG не мали наміру і не хотіли висловити заявами, що критикуються, що Rheinmetall AG володіє винятковими правами на бойовий танк Leopard 2A4”. На підставі цього роз’яснення стало можливим завершити процес полюбовно», – йдеться у заяві.

Krauss Maffei Wegmann та Rheinmetall є партнерами з одного боку та конкурентами з іншого. Минулого року Rheinmetall представив новий танк “Пантера KF51”, розроблений під власним керівництвом. Однак при розробці танків завжди було прийнято, щоб основні деталі надходили від постачальників, як це було у випадку з “Леопардом 2”, який знаходиться у виробництві з кінця 1970-х років.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :