Оплата рахунків за газ у грудні: як це відбуватиметься

0
93

У рамках поетапного пакету допомоги уряд Німеччини погодився сплатити грудневі рахунки за газ для людей та деяких підприємств.

Оплата рахунків за газ у грудні

Безумовно, новий пакет допомоги трохи полегшить тяжкий фінансовий тягар, що звалився на німців. Але скільки грошей отримають люди та яким чином? Як відбуватиметься оплата рахунків за газ у грудні? Потрібно знати кілька моментів.

З настанням холодів багато домогосподарств, стурбованих рахунками за електроенергію, починають економити. Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, проблеми з поставками на енергетичних ринках загострилися. Ціни на енергоносії значно зросли.

Уряд Німеччини намагається згладити наслідки цінового шоку. Розроблено два пакети енергетичних пільг на десятки мільярдів. Зараз влада пообіцяла виділити ще 200 мільярдів євро на додаткову підтримку. У презентації, представленій 10 жовтня, комісія запропонувала двоетапну модель допомоги: одноразовий платіж у грудні та обмеження цін на газ, починаючи з весни наступного року.

Оплата рахунків за газ у грудні

Грудневий платіж має покрити вартість рахунку за газ за цей місяць. Це, на думку експертів, дозволить зменшити річні витрати на 8%. Канцлер Олаф Шольц вважає це рішення вдалим.

Однак споживачам не варто розраховувати, що влада просто погасить рахунки за грудень. Все трохи складніше. Владі непросто: з одного боку, вони хочуть допомогти, з іншого — мотивувати людей економити. Люди можуть включити опалення на повну потужність у грудні — витрати будуть сплачені. Це лякає уряд.

Тому влада вирішила розрахувати грудневий платіж, використовуючи рахунок за вересень 2022 року. Він ґрунтується на річному споживанні за попередній рік, поділеному на регулярні щомісячні платежі. Великі домогосподарства відповідно отримають більше грошей.

Читайте також:  На квиток за 49 євро не буде загальнонаціональних знижок

Щоб дізнатися, яку суму ви отримаєте у грудні, перевірте платіж за вересень на банківській виписці чи онлайн-порталі постачальників енергії.

Хто має право на пільги

Для клієнтів, які платять за газ безпосередньо, уряд візьме на себе еквівалент вересневого рахунку, сплативши безпосередньо комунальним компаніям. У разі багатоквартирних будинків із центральним опаленням цей кредит буде виплачено від імені орендодавця, який потім відніме заощаджені гроші з додаткових платежів своїх мешканців.

За словами уряду, право на грудневу виплату матимуть як звичайні німці, так і малі підприємства. Другий етап пільг для споживачів газу планується запровадити у березні 2023 року.

Відповідно до нього 80% споживання газу буде обмежено 12 центами за кіловат-годину. Все, що понад це, оплачуватиметься за поточними ринковими тарифами. Те саме стосуватиметься малого та середнього бізнесу.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :