Оскароносний режисер Іньяріту представив новий фільм

0
283

“Жодна студія не хотіла мати справу з моїм фільмом”, – заявив лауреат премії “Оскар”.

Іньяріту представив новий фільм

Мексиканець Алехандро Гонсалес Іньяріту став першим за 60 років режисером, який отримав три статуетки «Оскар» за два роки. «Бердман» і «Той, хто вижив», принесли йому премію «Оскар» за кращу картину і дві за кращу режисуру в 2015 і 2016 роках. Цього року Іньяріту представив новий фільм.

“Бардо” можна буде подивитися на платформі Netflix

Режисер намагався викликати інтерес у Голлівуді до зйомок свого фільму Бардо. Проте зацікавився лише стрімінговий сервіс Netflix. Це означає, що новий фільм Іньяріту вийде в прокат лише в кількох країнах наступного місяця, а в грудні потрапить на потоковий сервіс.

Мексиканський режисер Іньяріту представив новий фільм "Бардо".  Фото: Focus Features/commons.wikimedia.org

“З цим фільмом не хотіла зв’язуватися жодна звичайна студія”, – повідомив Іньярріту журналісту агентства AFP під час візиту до Парижа. «Це дуже особистий фільм, фільм іспанською мовою, фільм, в якому немає великих зірок, і це фільм, який потребував значного фінансування. Тільки Netflix зміг допомогти мені зняти цей фільм», – розповів режисер.

Іньяріту представив новий фільм, який не сподобався критикам

Схожий на сон фільм розповідає про журналіста — трохи белетризовану версію самого Іньярріту. Він повертається до Мексики після того, як досяг успіху в Сполучених Штатах.

Коли прем’єра картини відбулася на Венеціанському кінофестивалі минулого місяця, деякі критики визнали майже тригодинний фільм «обурливо нарцисичним».

Іньяриту не сподобалися деякі рецензії, особливо постійні порівняння з італійською легендою Федеріко Фелліні. Не секрет, що його знаменитий фільм «8?» також був присвячений йому самому. Деякі рецензії, за словами режисера, межували з расизмом.

Мексиканському режисеру Іньярріту не подобається, що його новий фільм постійно порівнюють із «8 ½» Федеріко Фелліні (на фото).  Фото: Walter Albertin, World Telegram staff photographer

«Фелліні був прекрасний і великий, але, наскільки я знаю, він не залишав Рим, він ніколи не був іммігрантом і не мав дітей. А мій фільм про батьківство та іммігрантів. Яке це має відношення до «8?», — обурювався Іньяріту.

Читайте також:  США б'ють за технологічними амбіціями Китаю

Іньяріту, схоже, погодився з критиками, які вважали, що фільм занадто тривалий, і скоротив його приблизно на 20 хвилин.

«Я закінчив фільм буквально за два дні до від’їзду до Венеції, і вперше я побачив його з аудиторією, де було дві тисячі людей. Під час показу я зрозумів, що у деяких сценах є можливість трохи швидше перейти до суті», – сказав він.

“Бардо” – спроба обговорити “дивні” відносини між Мексикою та США

Новий фільм Іньяріту — офіційна заявка Мексики на «Оскар», сподіваючись на ще більший успіх країни, ніж у 2010-х роках. Тоді Альфонсо Куарон отримав два «Оскари» за режисуру, за «Гравітацію» та «Рома». Гільєрмо Дель Торо з «Формулою води» отримав статуетки за «Найкращий фільм» та «Найкращу режисуру».

За словами Іньярріта, ще довгий шлях усунення дисбалансу культурних знань між двома країнами. «У мене є повне знання американської літератури, історії та музики. Однак переважна більшість американців не знає нашої культури, нашої історії. Вони навіть не знають про вторгнення США до Мексики 1846 року», – заявив він.

“Бардо” – це спроба обговорити “дивні” відносини між двома націями. «Немає країн більш різних, ніж Сполучені Штати та Мексика. А також іспанська спадщина Каліфорнії з її мільйонами іспаномовних іммігрантів», – вважає режисер.

«У моєму віці необхідно спробувати упорядкувати ці суперечливі речі. Це назрівало довгий час, і тільки зараз у мене вистачило сміливості, здатності та свободи говорити про них так, як я це зробив», — підсумував Іньярріту.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я