освоєно 2 із 100 мільйонів

0
41
Малі та середні підприємства Нижньої Саксонії майже не подали заявок на участь у програмі допомоги, покликаної позбавити їх високих цін на енергоносії. Немає заявок на енергосубсидії: За приблизно п’ятитижневий період прийому отримано лише 82 заявки загальним обсягом близько 2,3 млн. євро, повідомило Міністерство економіки у Ганновері у відповідь на запит Deutsche Presse-Agentur. Програма розрахована на 100 мільйонів євро, період подання заявок тривав до кінця березня. За даними міністерства, на даний момент схвалено близько половини поданих заявок і виплачено трохи менше 500 000 євро. Представник міністерства зазначив, що економічна ситуація у федеральній землі виявилася дуже стійкою.

Більшість компаній досі мають фіксовані контракти на постачання на добрих умовах протягом минулого року, і лише кілька компаній були змушені укласти нові контракти за найвищими цінами. Крім того, більшість компаній федеральної землі змогла абсорбувати збільшені витрати на електроенергію за рахунок позитивного розвитку бізнесу.

Далі було зазначено, що багато компаній були змушені укласти нові контракти на постачання за значно вищими цінами, ніж на початку року. Тому не виключено, що кількість випадків скрутного становища може значно зрости. Прес-секретар заявив, що було б передчасно давати добро та використовувати наявні гроші на інші цілі. У травні відбудеться повторний контакт з асоціаціями – після цього буде визначено рамкові умови другого раунду фінансування, що розпочнеться у липні.

Програма вартістю 100 мільйонів євро мала заднім числом пом’якшити тягар минулого року. Цього року планується нова редакція програми із зміненими умовами фінансування. За словами представників міністерства, метою додаткової програми є підтримка підприємств, які потребують додаткової допомоги, незважаючи на гальмування цін на електроенергію та газ. Загалом на програму виділено 300 мільйонів євро. Дві третини їх виділяє земля, одну третину – федеральний уряд.

Читайте також:  Міністр сільського господарства МВ бачить комах як їжу

Торгово-промислова палата Нижньої Саксонії (IHK) заявила, що низький відгук на заявки не дивний. Вже на етапі розробки було зазначено, що в контрольний період багато компаній досі були пов’язані довгостроковими контрактами на поставку і не могли відповідати вимогам заявки.

За даними міністерства, подати заявку могли малі та середні підприємства, розташовані в Нижній Саксонії та мають до 250 співробітників. Загальні витрати на енергію – незалежно від її виду – мали становити понад 3 000 євро, що вдвічі перевищує суму за аналогічний період 2021 року з липня до грудня минулого року. У той же час, грошовий потік за період з липня по листопад 2022 року повинен був показати дефіцит, що дорівнює запитуваної допомоги – не менше 2400 євро.

Генеральний директор IHK Моніка Шерф зажадала не відновлювати програму в тому самому вигляді, а переглянути вимоги до заявки. Вона заявила, що навіть незначне підвищення вартості енергії може бути достатньо, щоб вплинути на бізнес та поставити під загрозу його існування.

Дві опозиційні партії у земельному парламенті піддали програму критиці. Економічний політик від ХДС Йорн Шепельманн заявив, що керівні принципи були розроблені надто вузько та обмежливо, «отже багато компаній, які дійсно потребують допомоги, не зможуть навіть подати заявку на її отримання, тому що вони не відповідають критеріям». Це стосується, наприклад, компаній із кількістю співробітників понад 250 осіб і, таким чином, виключає багато енергоємних малих та середніх підприємств.

Омід Наджафі, представник економічної політики парламентської групи AfD, виступив із критикою: «Пакет заходів щодо надання допомоги у важких умовах був надто жорстко прив’язаний, вимоги навряд чи могли бути виконані.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :