Пакистан викликав посла США через заяви Байдена

0
270

Президент США різко висловився про ядерну програму Пакистану.

Пакистан викликав посла США.  Фото: Sgt.  Apolonia L. Gaspar / wikimedia.org

Пакистан викликав посла США через заяви американського лідера Джо Байдена. Він висловив сумніви щодо ядерної програми південноазіатської країни. Американський лідер повідомив, що Пакистан є «можливо, однією з найнебезпечніших країн у світі», оскільки має ядерну зброю, але відсутня якась згуртованість.

Глава пакистанського МЗС Білавал Бхутто Зардарі сказав, що здивувався такій заяві. «Що стосується питання безпеки та безпеки пакистанських ядерних активів, ми дотримуємося всіх міжнародних протоколів МАГАТЕ», сказав він на прес-конференції.

Міністр вважає, що виклик посла не позначиться на взаємодії Пакистану та США. За його словами, офіційні особи країни можуть дозволити будь-яке занепокоєння Вашигтона щодо ядерної програми.

У Держдепартаменті США заявили, що їхні представники регулярно зустрічаються із офіційними особами Пакистану. «Відповідно до стандартної практики ми не коментуємо особливості приватних дипломатичних розмов», повідомила влада Сполучених Штатів Америки.

Пакистан викликав посла США: історія відносин двох країн

Ісламабад та Вашингтон колись були близькими союзниками. Однак їхні стосунки зіпсувалися на тлі конфлікту США та Афганістану. Влада Сполучених Штатів Америки вважала, що Ісламабад підтримує Талібан. Пакистан цю інформацію заперечує.

Пакистан викликав посла США: причиною стали різкі висловлювання Джо Байдена.  Фото: Gage Skidmore/wikimedia.org

Відносини ще сильніше розпалилися після різкої заяви глави США Джо Байдена на благодійній вечері. На його думку, у Пакистані, можливо, не дотримуються протоколів ядерної безпеки.

Позиція Пакистану щодо конфлікту в Україні

Минулого тижня пройшла Генеральна асамблея ООН, де країни висловлювали свою позицію щодо включення до складу Росії чотирьох українських областей. Пакистан утримався під час голосування. При цьому, за версією The Guardian, влада США докладала всіх зусиль до того, щоб країни були більш категоричними в оцінках цього інциденту.

Джо Байден назвав голосування “чітким сигналом” на адресу Москви. «Ставки цього конфлікту зрозумілі всім. Світ послав чіткий сигнал у відповідь. Росія не може стерти з карти світу суверенну державу», заявив президент США.

Читайте також:  Китайські електромобілі рятують венчурний сектор країни

На бік Росії під час голосування стали лише Сирія, Нікарагуа, Північна Корея та Білорусь. 143 держави назвали дії Росії незаконними. 35 країн утрималися від оцінок.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я