Палестина вітає рішення Австралії щодо Єрусалиму

0
250

Палестина вітає рішення Австралії переглянути визнання Єрусалима столицею Ізраїлю та відмовитися від ідеї перекладати туди посольство з Тель-Авіва.

Палестина вітає рішення Австралії

Палестина вітає рішення Австралії відкликати своє визнання Єрусалима столицею Ізраїлю, заявили різні політичні сили.

У вівторок міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг підтвердила рішення, додавши, що статус Єрусалиму має вирішуватись на палестино-ізраїльських переговорах. Відповідно тепер Австралія не планує переносити посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Рішення Австралії привітав генеральний секретар Організації Визволення Палестини (ООП) Хусейн аль-Шейх. Зокрема він закликав Австралію поважати принцип «двох держав для двох народів».

МЗС Палестини позитивно оцінило крок Австралії, назвавши його відповідними нормами міжнародного права. Міністерство також закликало Австралію визнати незалежність палестинської держави.

Палестина вітає рішення Австралії щодо Єрусалиму.  Фото: Chrisna Senatus / Pexels.com

Зі схвальною заявою виступив і рух ХАМАС, який контролює Сектор Газа. На думку ХАМАС, рішення Австралії є важливим кроком на шляху до миру та стабільності на Близькому сході.

У свою чергу прем’єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід висловив розчарування дією австралійської влади.

Єрусалим як камінь спотикання

Ізраїль оголосив Єрусалим своєю столицею у 1949 році після першої арабо-ізраїльської війни. На той момент Ізраїль контролював лише західну частину міста.

Після Шестиденної війни 1967 року Ізраїль встановив контроль над східною частиною міста. При цьому ізраїльське керівництво прийняло низку документів, що юридично відкидають Східний Єрусалим від Західного берега річки Йордан.

У тому ж році Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує зайняття Ізраїлем територій за підсумками Шестиденної війни. Пізніше, 1996 року, Генеральна Асамблея ООН підтвердила незаконність політики Ізраїлю щодо Східного Єрусалиму. У свою чергу Палестинська національна адміністрація вважає Східний Єрусалим столицею палестинської держави.

Суперечки щодо статусу Єрусалиму знову загострилися у 2017 році. Тоді президент США Дональд Трамп визнав місто столицею Ізраїлю та вирішив перевести туди посольство країни. Приклад США наслідували низку країн, тоді як ЄС і Росія висловили стурбованість цим рішенням.

Читайте також:  Пожежа в іранській в'язниці Евін: названо можливу причину

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я