Павлодарцям розповіли, як обирати дитячі іграшки

0
27

Санлікарі розповіли павлодарцям, які іграшки потрібно купувати дітям. Особливо важливо, щоб такий товар мав сертифікат відповідності, повідомляє NUR.KZ з посиланням на ДСЕК регіону.

Як повідомляється в офіційному обліковому записі департаменту в Facebook, зараз, коли всі прилавки магазинів завалені різноманітними іграшками, вибрати щось для дитини не так складно. Хтось вибирає найпривабливішу іграшку, хтось виходить із ціни, вважаючи, що чим вища вартість, тим краща якість.

“Однак треба звернути увагу, що дитячі іграшки, навіть якщо для продажу завозиться один екземпляр, повинні мати документи, що підтверджують відповідність. Насамперед, покупець перед покупкою повинен запросити у продавця сертифікат відповідності. Він дається на ту іграшку, яка вважається безпечною”, – розповіли у Департаменті санітарно-епідеміологічного контролю Павлодарської області.

Санітарні лікарі особливо зазначили, що іграшка при її застосуванні за призначенням не повинна становити небезпеку для життя та здоров'я дітей. Так, в іграшках для дітей до 3 років не допускається застосування натурального хутра, натуральної шкіри, скла, порцеляни, картону та паперу.

Захисно-декоративне покриття іграшок має бути стійким до вологої обробки, дії слини та поту. Доступні кромки, гострі кінці, жорсткі деталі, зазори, виступи, шнури, канати та кріплення іграшок повинні виключати ризик травмування дитини. Упаковка повинна бути безпечною, щоб унеможливити ризик, пов'язаний із задухою дитини.

Маркування іграшок має бути достовірним, легко читаним, доступним для огляду. Вона повинна містити таку інформацію: найменування іграшки, країни виробника, найменування та місцезнаходження виробника, імпортера, мінімальний вік дитини, для якої призначена іграшка, способи догляду за іграшкою (при необхідності).

Також маркування повинне містити дату виготовлення (місяць, рік), термін служби або термін придатності (при їх встановленні). Залежно від виду іграшки вміст маркування включають комплектність (для набору), правила експлуатації, способи гігієнічної обробки, заходи безпеки при поводженні з іграшкою, попереджувальні написи, інструкцію зі складання.

Читайте також:  Як контролювати те, що робить ваша дитина у смартфоні

“Вибір іграшок – дуже важлива та серйозна справа! При покупці уважно оглядайте іграшку, переконайтеся у відсутності сильних запахів, вимагайте сертифікат відповідності”– заявили у департаменті.

На літніх канікулах дітям трапляється нудьгувати, але це найкращий час, щоб знайти захоплююче заняття. Раніше ми запропонували кілька цікавих ідей, які відповідають різному віку.

Також повідомлялося про те, якими іграми можна зайняти дітей удома. Домашні ігри дозволяють весело провести вільний вечір на канікулах всією родиною. У списку є ігри для малюків, підлітків чи такі, у яких усі беруть участь на рівних.

Ексклюзивний контент та новини тільки для вас! Підпишіться на Telegram!

Підписатися

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я