Пенсіонери Східної Німеччини іноді платять більше

0
51

Прибутковий податок у них часто вищий, ніж у їхніх західнонімецьких однолітків.

Пенсіонери Східної Німеччини іноді платять більше

Пенсіонери Східної Німеччини іноді платять більше

Літні пенсіонери у Східній Німеччині іноді платять більше податків, ніж їхні західнонімецькі однолітки з такими ж високими зарплатами. Наприклад, ті, хто вийшов на пенсію у 2010 році та отримує стандартну пенсію, платять 217 євро прибуткового податку на рік на сході країни – на заході це лише 128 євро. Такий результат відповіді федерального уряду на запитання Зорена Пельманна, члена Лівої партії у Бундестазі. Він є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Раніше про це повідомила організація Redaktions Netzwerk Deutschland.

Дані стосуються так званого стандартного пенсіонера – тобто людини, яка протягом 45 років заробляла середню зарплату та сплачувала з неї пенсійні внески. Це призводить до стандартної пенсії, яка у 2023 році становитиме 19 742 євро на Сході та 19 877 євро на Заході. Насправді багато людей мають меншу кількість років відрахувань та доходи, які відхиляються від середнього рівня. Тому ця величина є фіктивною порівняльною цифрою.

За даними федерального уряду, стандартні пенсіонери, які почали отримувати пенсію у 2005 році, сплачують 64 євро прибуткового податку на рік на Сході – і нічого на Заході. Ті, хто вийшов на пенсію у 2015 році та має стандартну пенсію, платять 344 євро на рік на Сході та 308 євро на Заході. Якщо пенсія починається у 2020 році чи пізніше, співвідношення змінюється – на Заході прибутковий податок більший, ніж на Сході. Коли пенсія починається 2023 року, східнонімецькі пенсіонери платять 567 євро на рік, західнонімецькі – 587 євро, як видно з відповіді.

Причина у постійній зміні оподаткування

Історія питання досить складна. З 2005 року оподаткування поступово змінюється. Внески на пенсійне страхування поступово стають безподатковими, але згодом виплати оподатковуються. На початку переходу було розраховано надбавки, які залишаються незмінними протягом багатьох років. Останніми роками пенсії Сході збільшувалися більше, ніж Заході, щоб зрівняти значення. Результат: тоді як розмір допомоги залишився тим самим, частка пенсії, оподатковувана, зросла – причому Сході швидше, ніж Заході.

Читайте також:  Легалізація каннабісу вже скоро: наскільки поповниться скарбниця

Пеллманн піддав це критиці. Протягом понад 30 років розмір пенсії на Сході був нижчим, ніж на Заході. «Це сходовий жарт, що цей несправедливість сьогодні фактично також веде до підвищення податків для пенсіонерів на Сході». Рівне звернення необхідно негайно.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :