Перед днем ​​попереджувального страйку: роботодавці атакують профспілки

0
47

Напередодні великого попереджувального страйку в громадському транспорті Німеччини роботодавці країни звинувачують профспілки в надмірних діях. “Ті, хто діє таким чином, діють непропорційно і ставлять під загрозу визнання права на страйк”, – заявив генеральний директор Конфедерації об’єднань німецьких роботодавців (BDA) Штеффен Кампетер берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur.

Цього понеділка відбудеться всеосяжний страйк у транспортному секторі. Безпрецедентний попереджувальний страйк охопить залізничний транспорт далекого прямування, регіональний та приміський, багато німецьких аеропортів, водних шляхів і портів, а також автобанів. Профспілка працівників залізничного та транспортного транспорту (EVG) та Verdi борються за збільшення доходів у рамках різних раундів колективних переговорів.

Президент Федерації об’єднань муніципальних роботодавців (VKA) Карін Вельге вважає масовий страйк «не нормальним», як він заявив у Берліні. Вона закликала профспілки виявити конструктивні ознаки для третього раунду колективних переговорів, що починається в понеділок, з громадських послуг муніципалітетів і федерального уряду – вирішального фону для попереджувальних страйків, крім колективних переговорів на залізниці. «Профспілки мають бути обережними і не перестаратися», – сказав Велге.

Кампетер застерігає від страйків, як у Франції

Кампетер попередив, що боротьба за членів профспілки не має радикалізувати автономію колективних переговорів у Німеччині. «Погляд на Францію показує, до чого це приведе, якщо піти слизьким шляхом». У Франції страйки відбуваються порівняно часто – останнім часом особливо запекло проти пенсійної реформи президента Еммануеля Макрона.

Асоціація авіакомпаній Barig, до якої входять більшість німецьких операторів, а також міжнародні компанії, розкритикувала дії профспілок як «безвідповідальні». «Непропорційне обмеження мобільності перешкоджає національним та міжнародним транспортним потокам, перевезенню товарів, можливо, важливим постачанням гуманітарної допомоги та соціальному співіснуванню в цілому», – заявив голова Barig Міхаель Хоппе.

Читайте також:  Аджая Банга призначено новим президентом Світового банку

Мартін Зайлер, член ради директорів залізниць, уже напередодні закликав EVG негайно повернутись за стіл переговорів. Кампетер також підкреслив: «Ми закликаємо Верді та EVG повернутися за стіл переговорів без жодних «якщо» та «але».

Громадський транспорт буде зупинено

Незвичайним у запланованому дні попереджувального страйку є те, що він збігається з переговорами – а саме з третім раундом для 2,5 мільйонів працівників федеральних та місцевих органів влади, який розпочнеться у Потсдамі. Проте з юридичного погляду акція можлива, як сказав Deutsche Presse-Agentur експерт із заробітної плати Торстен Шультен з Інституту WSI Фонду Ганса Беклера, близького до профспілок.

Це з тим, що мирні зобов’язання закінчилися із закінченням терміну дії попереднього колективного договору. За словами Шультена, ніщо не заважає проведенню масштабного попереджувального страйку, включаючи перекриття двох зон колективних переговорів. Роботодавці вважають, що масовий страйк принаймні вичерпав законні рамки.

Кампетер критикує: «Великі страйки, спрямовані на паралізацію країни, не є попереджувальними страйками». Глава Федерації малого та середнього бізнесу (BVMW) Маркус Йєргер заявив Deutsche Presse-Agentur: «Бізнес і населення не повинні бути заручниками вимог, які є недоцільними в нинішній економічній ситуації».

Очікується, що внаслідок всеосяжного попереджувального страйку у понеділок у громадському транспорті майже повсюдно запанує бездіяльність. Залізниці припиняють усі перевезення далекого прямування. У регіональному транспорті також «здебільшого не ходитимуть потяги». Зачеплено багато аеропортів, включаючи Франкфурт і Мюнхен. У семи федеральних землях буде зупинено рух місцевого транспорту. Страйки також торкнуться шлюзів на важливих водних шляхах і порту Гамбурга.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :