Підготовка терактів у Білорусі: нове звинувачення проти опозиції

0
224

Підготовка терактів у Білорусі – це нове звинувачення, висунуте режимом Лукашенка проти опозиції.

підготовка терактів у Білорусі / Asatur Yesayants / shutterstock.com

МВС Білорусі оголосило про затримання людей, які готували теракти та диверсії за завданням опозиції. За твердженням влади, підозрювані отримували завдання щодо закладення бомб та виготовлення запальних сумішей від перехідного кабінету, очолюваного Світланою Тихановською. Про деталі цієї справи у понеділок, 17 жовтня, в ефірі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” розповів Павло Латушко, заступник керівника Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі.

«Виходить, що кабінет діє два місяці. За заявою влади, за цей час кабінет міг запросити на навчання людей, потім цих людей відправити до Білорусі, ще забезпечити відповідними предметами для теракту. Ефективність просто приголомшлива. Якби ми були настільки ефективними, я думаю, ми давно вже вирішили б такими методами проблему режиму Лукашенка. Але ми виходимо з іншого підходу.

Ми виходимо з позиції максимальної зовнішньополітичної ізоляції режиму невизнання Лукашенка як людини, яка нелегально утримує владу. Забезпечення правового тиску на нього, притягнення до кримінальної відповідальності у рамках міжнародного трибуналу за злочини як в Україні, так і злочини проти людяності. Застосування інструментів універсальної кримінальної юрисдикції за тортури щодо білоруських громадян – це економічні, персональні санкції. Ми виходимо із цих методів», — каже заступник керівника Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі.

«Звичайно, ми маємо добровольчі підрозділи білорусів, які борються в Україні. Це білоруські герої, яких ми підтримуємо і завжди підтримуватимемо. Якщо ми говоримо про план «Перемога» (план із повалення Лукашенка), то він не оголошувався, не задіяний і не планується, що він завтра почне діяти. Жодна демократична структура білорусів не ставить за мету насильницьких якихось дій для повалення режиму», — зазначає Павло Латушко.

Читайте також:  Ріші Сунак переміг у боротьбі за посаду британського прем'єра

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 15:00 до 17:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я