Підрив брудної бомби: що відповіли країни НАТО?

0
320

Чи можливий підрив «брудної бомби» в Україні та як відреагували на заяви Кремля у країнах НАТО?

вибух

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу звернувся до міністрів оборони країн НАТО, повідомляючи, що нібито в Україні готують вибух так званої брудної бомби з метою звинуватити в цьому Росію. У відповідь на це міністр закордонних справ закликав представників МАГАТЕ приїхати та переконатися, що такої зброї в Україні немає. Що ж відповіли на повідомлення Кремля про “брудну бомбу” міністри оборони країн НАТО, в ефірі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” обговорили ведучі Маша Майєрс та Дмитро Губін.

Журналісти та іноземні політики скептично поставилися до заяви російської влади

Дмитро Губін: «Мабуть, він за своєю квартирою чи дачею міряв, коли сказав, що площа поразки внаслідок вибуху «брудної бомби» буде кілька тисяч квадратних метрів. Це ваша дача, пане Кирилов, певне, кілька тисяч квадратних метрів. Тут може йтися все-таки про інші площі. Це вкотре.

Два — він почав якусь брехню нести про підрив ядерного заряду малої потужності. Україна не має просто таких боєзарядів серед штатних озброєнь, а Росія має. Тому що не всі бомби однаково потужні та є засоби доставки. Наскільки знаю, далекобійні гаубиці можуть стріляти потужними ядерними зарядами. Відрізняється ядерний заряд від так званої брудної бомби простою фізичною величиною, тим, чи є поділ атома чи його немає. Якщо ми, наприклад, візьмемо, припустимо, поїзд, який перевозить радіоактивні відходи і дуже постараємося, здійснити диверсію, і ця диверсія станеться — ось це буде якраз вибух типової «брудної бомби». Буде досить велике зараження території. У принципі такою «брудною бомбою» можна вважати аварію на Фукусімі. Такою ж «брудною бомбою» був вибух Чорнобильської АЕС, тільки дуже великої потужності.

Читайте також:  "Роснано" можуть розформувати

Володимир Пастухов, телеграм-канал якого я читаю, пише про події тижня. В неділю. Головним зараз він назвав готовність миру до провокації. Головний привид бродить Європою, пише Пастухов. Примара провокації, яка має включити ланцюжок подій, що виключають розв’язку. Кремль у справах провокаційних, безперечно, є головним підозрюваним, але, на жаль, не єдиним. Ідея в буквальному значенні висить у повітрі і може вибухнути у прямому значенні слова у будь-який момент. Війна підійшла до небезпечної межі, за якою слідує повна втрата контролю над ситуацією. Ризик випадкової чи навмисної техногенної катастрофи. Може, найближчими днями перевищити ризики цілеспрямованого застосування ядерної зброї, а наслідки можуть бути набагато гіршими».

Підрив брудної бомби: що відповіли міністри?

Маша Майєрс: «Міністри, до якого звертався Сергій Шойгу, міністри закордонних справ Франції, Сполученого Королівства та США, заявили: підтверджуємо нашу непохитну підтримку суверенітету територіальної цілісності України перед агресією Росії, що триває. Ми, як і раніше, сповнені рішучості продовжувати підтримувати зусилля України щодо захисту своєї території стільки, скільки потрібно. Раніше сьогодні міністр оборони кожної з наших країн поспілкувався з міністром оборони Шойгу на його прохання. Наші країни ясно дали зрозуміти, що ми всі відкидаємо відверто хибне твердження Росії про те, що Україна готується застосувати брудну бомбу.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я