Погодинна зарплата в Бранденбурзі нижча за середню в країні

0
49
Через понад 30 років після об’єднання Німеччини погодинна заробітна плата в Бранденбурзі залишається нижчою за середню по всіх федеральних землях. Приблизно 951 000 працівників, зайнятих між Пригніцем, Укермарком та Лаузитцем, у квітні минулого року заробляли в середньому 19,40 євро брутто на годину, що на 2,62 євро менше, ніж у середньому по країні. Про це повідомило Федеральне статистичне управління у відповідь на питання Лівої партії в Бундестазі, яке є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. У 40,2 відсотка працівників навіть погодинна зарплата становила менше ніж 15 євро. Для Катарини Сланіної, голови Лівої партії Бранденбурга це означає, що міні-пенсії неминучі.

У квітні 2022 року 626 000 осіб або 65,6 відсотка всіх службовців у Марку йшли додому із зарплатою менше 20 євро на годину. Середня погодинна зарплата у федеральному уряді на той момент становила 22,02 євро. Погодинна зарплата менше 15 євро була середньою країною для 31,7 відсотка всіх працівників.

Сланіна виступала за помітне підвищення заробітної плати. «Заробітна плата – вгору, ціни – вниз! Після трьох років реального зниження заробітної плати ми нарешті потребуємо підвищення заробітної плати вище за рівень інфляції», – сказала вона агентству dpa. Багато працівників у Бранденбурзі, не охоплених колективними договорами, також мають «нарешті отримати більше пирога», сказала політик від Лівої партії.

При порівнянні погодинної оплати праці з рівнем у старих федеральних землях, Бранденбург виглядає ще гірше. У квітні 2022 року у Шлезвіг-Гольштейні була найбільша частка трудових відносин із погодинною заробітною платою менше 20 євро серед старих федеральних земель – 61,2%. На старій федеральній території найкраще справи в Гамбурзі. Тут лише 45,3 відсотка працівників пішли додому із погодинною зарплатою менше ніж 20 євро.

Читайте також:  споживчий клімат у Німеччині стабілізується

Якщо порівнювати східні землі Німеччини, то середня погодинна зарплата 19,40 євро у Бранденбурзі у квітні 2022 року все ще була найвищою. У Саксонії середня зарплата становила 19,02 євро, а Мекленбург-Передня Померанія виявилася наприкінці списку з 18,41 євро.

Сьогодні о 08:46

Заголовне фото: Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva/dpa/Illustration

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :