Постачання російської нафти до Китаю зросли на 22%

0
243

Однак Росії так і не вдалося стати найбільшим експортером енергоресурсів до Піднебесної.

Постачання російської нафти до Китаю зросли на 22%.  Фото: 12019 / Pixabay

Постачання російської нафти до Китаю зросли на 22% у річному обчисленні, згідно з офіційними даними китайської влади. Росія все ще тільки другий найбільший експортер енергоресурсів до Піднебесної.

Першою залишається Саудівська Аравія. При цьому імпорт імпорту знизився в річному обчисленні на 5%. У вересні він становив 7,53 мільйона тонн, або 1,83 мільйона барелів на день.

Постачання російської нафти до Китаю зросли у вересні

Китайські переробники збільшили закупівлю російської нафти у вересні. За рахунок цього імпорт зріс майже на 22% у річному обчисленні. Однак Росія так і не змогла перевершити Саудівську Аравію, яка за цей період навпаки скоротила постачання.

Минулого місяця Китай купив у Росії 7,46 мільйона тонн, або 1,83 мільйона барелів на день, свідчать дані Головного митного управління Китаю (GAC). Це значно більше, ніж рік тому, але трохи менше, ніж у серпні, коли імпортувалося 1,96 мільйона барелів на день.

Незалежні переробники у Китаї купують більше російської нафти на тлі низької рентабельності нафтопереробних заводів. Крім того, Москва продовжує знижувати ціни на свій експорт.

Російська нафта продається зі знижкою 23,92 доларів

З лютого 2022 року, коли Росія вторглася до України, основними покупцями російських нафтопродуктів стали Китай та Індія. Москва продає їм паливо з дисконтом, який іноді сягав 35 доларів. Наразі провідна російська нафта марки Urals продається зі знижкою 23,92 долара.

Читайте також:  Число хворих на кір в Африці виросло через ковіда

Раніше у понеділок ціни на нафту впали в середньому на 2% після звіту про попит у Китаї. Він виявився нижчим за прогнози.

Наразі аналітики попереджають, що відновлення ковидних обмежень вдарить по китайському попиту на нафту. Політика Пекіна вже призвела до зупинки промисловості у кількох провінціях та сприяла уповільненню темпів зростання другої за величиною економіки світу.

У зв’язку з цим експерти прогнозують подальше зниження світових нафтових цін, а також скорочення її експорту з Росії, оскільки Китай зараз є основним покупцем «чорного золота».

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я