Потужне зростання економіки Китаю – на 4,5%

0
37
Потужне зростання економіки Китаю: вона напрочуд швидко відновилася. Друга за величиною економіка світу зросла на 4,5% у першому кварталі, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Швидше, ніж будь-коли. Представник статистичного управління Фу Ліньхуей на прес-конференції у Пекіні у вівторок говорив про «добрий початок». Однак він підкреслив «складну і мінливу міжнародну обстановку», що зберігається, і недостатній внутрішній попит: «Основи для відновлення ще не стабільні».

Після закінчення жорсткої стратегії «нульового ковіда» на початку грудня та хвилі інфекції «Корона» на рубежі року зростання в перші три місяці було набагато швидше, ніж в останньому кварталі 2022 року, коли він становив лише 2,9 відсотка. Проте це все ще трохи повільніше, ніж цільовий показник уряду «близько п’яти відсотків» на поточний рік. Через постійні закриття, вимушені карантини та збої в ланцюжку поставок економіка Китаю минулого року зросла всього на три відсотки.

Існують припущення про можливі заходи стимулювання.

Але після зняття обмежень Covid 19 торгові центри та ресторани знову заповнюються. Повсякденне життя переважно повернулося. Економічні планувальники тепер сподіваються насамперед на те, що споживачі знову витрачатимуть більше грошей. У першому кварталі роздрібний продаж зріс на 5,8 відсотка після зниження на 0,2 відсотка минулого року. У березні роздрібний продаж зріс більше, ніж очікувалося, на 10,6 відсотка.

Однак відновлення економіки ще не є достатньо впевненим навіть з погляду центрального банку, що призводить до спекуляцій щодо можливих заходів стимулювання. «Економіка демонструє тенденцію до відновлення та покращення, але фундаментальні засади відновлення ще не є міцними», – заявив центральний банк у п’ятницю – аналогічно тому, що зараз говорить статистичне управління. Він «підтримуватиме розумне зростання кредитування у стабільному темпі». Необхідно також стимулювати приватне споживання та забезпечити достатню ліквідність.

Читайте також:  Оборонні компанії врегулювали суперечку з приводу "Леопард 2"

Сильне зростання експорту

Важливі випереджаючі економічні показники також не дали підстав для оптимізму. Наприклад, у березні погіршився настрій у керівних колах обробної промисловості. Індекс менеджерів із закупівель ділового журналу «Caixin» впав із 51,6 до 50 пунктів. Значення нижче позначки 50 пунктів вказує на скорочення промислової активності. Офіційний індекс, який уважніше розглядає великі та державні підприємства, також знизився на 0,7 пункту до 51,9. У першому кварталі промислове виробництво також зросло лише на три відсотки. У березні зростання на 3,9 відсотка виявилося нижчим за очікування.

Можливо, економічному зростанню також сприяло несподівано сильне зростання експорту у березні. Вартість китайського експорту зросла на 14,1%. Це було перше зростання за останні п’ять місяців. Зростання пояснюється усуненням проблем з ланцюжками поставок після хвилі Ковида та ефектом надолуження втраченого. Проте експерти вказують на все ще відносно слабкий світовий попит на продукцію Made in China, що затьмарює перспективи китайського експортного машинобудування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :