Пожежа в іранській в’язниці Евін: названо можливу причину

0
253

Тегеранська влада могла спеціально підпалити каземат, щоб приховати криваві розправи над ув’язненими.

Пожежу в іранській в'язниці Евін могла влаштувати влада.  Фото: скріншот відео

Пожежу в іранській в’язниці Евін міг спалахнути через зіткнення поліції з ув’язненими, дізналося агентство Reuters. Джерела повідомляють, що спецназівці, які прибули незадовго до цього, стріляли всередині каземату. Раніше державні ЗМІ повідомляли, що причиною став конфлікт між ворогуючими групами ув’язнених.

Сильна пожежа в тегеранській в’язниці Евін спалахнув у суботу вночі. Тут містяться «найвідоміші ув’язнені Ірану». Це політичні в’язні, ЛГБТ-представники та іранські вчені. Внаслідок події, за офіційною версією, загинули вісім людей. Ще понад 60 постраждали.

Пожежа в іранській в’язниці Евін: за два дні до цього прибув спецназ

За два дні до пожежі до іранської в’язниці Евін прибув підрозділ спецназу. Військовослужбовці патрулювали коридори та лупцювали палицями по дверях камер, повідомили Reuters шість джерел. При цьому вони зазначають, що додатковий контроль розпочався без жодних видимих ​​причин.

Посилене патрулювання тривало два дні – з вечора четверга до суботи. Воно супроводжувалося різними провокаціями з боку спецназу. У результаті деякі ув’язнені відреагували криками про повалення Верховного лідера Аятоли Алі Хаменеї. Незабаром це переросло у зіткнення.

«Потім ми почули постріли та скандування «смерть Хаменеї» у різних відділеннях в’язниці», — сказав ув’язнений із відділення, де утримуються засуджені за фінансові злочини.

Він погодився поговорити з журналістами на умовах анонімності та за гарантії, що за матеріалом не можна буде здогадатися, яким чином він зміг вийти на зв’язок зі ЗМІ.

Іранська влада бояться втратити контроль над в’язницею

За офіційною версією, пожежа у в’язниці спалахнула через конфлікт між двома ворогуючими групами ув’язнених. Вісім з них загинули від вдихання чадного диму, повідомила іранська влада. Ще 61 особа постраждала. Правозахисники стверджують, що жертв набагато більше. Перевірити цю інформацію неможливо, оскільки з неділі родичам не дають зустрітися із засудженими, у яких також конфіскували мобільні телефони.

Читайте також:  Шойгу: які факти відкрили журналісти?

Посилення патрулювання напередодні пожежі підтверджує висновки деяких експертів, що іранська влада бояться втратити контроль над Евіном. В’язниця, відома як «Університет Евін» через багато антиурядових інтелектуалів і вчених, які там містяться, стала символом влади диктаторського режиму і головним страхом усіх вільнодумців людей країни.

Один іранський чиновник припустив, що влада, схоже, втратила контроль над об’єктом на деякий час. У результаті в катівнях почався хаос, який у результаті і призвів до пожежі.

Раніше в міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили про наявність доказів, що іранська влада намагалася приховати криваві розправи під виглядом боротьби з вогнем та запобігання втечам ув’язнених. Тобто організація фактично звинувачує уряд Ірану у навмисному підпалі каземату, внаслідок якого загинули люди.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я