Пожежу в іранській в’язниці ліквідували: є жертви

0
264

По державному телебаченню демонструють закон і порядок в установі, що відновилися, однак ув’язненим не дозволяють побачитися з родичами.

Пожежу в іранській в'язниці ліквідували.  Фото: Twitter.com/chelseahartisme

Пожежу в іранській в’язниці Евін ліквідували. За останніми даними, внаслідок пригоди загинули четверо ув’язнених, ще 61 постраждали. В іранських соціальних мережах поширюються повідомлення, що жертв значно більше. Жителі прилеглих районів нібито чули вночі численні постріли на території установи.

Масштабна пожежа у в’язниці сталася на тлі безладів, що продовжуються в Ірані. Вони розпочалися кілька тижнів тому через смерть 22-річної Махси Аміні, яка перебувала під вартою в іранській поліції моральності через неправильне носіння хіджабу.

Пожежу в іранській в’язниці Евін ліквідували

Іранська влада повідомила в неділю, що внаслідок пригоди в тегеранській в’язниці Евін загинули четверо ув’язнених. Ще 61 постраждали. Державні ЗМІ розповсюдили відео, де демонструється, що в установі відновлено порядок.

Пожежа у в’язниці Евін розпочалася у суботу. Четверо ув’язнених загинули від вдихання чадного диму. Ще стільки ж людей перебувають у критичному стані. Іншим постраждалим надається медична допомога, їхнім життям нічого не загрожує.

До того, як влада опублікувала дані про загиблих внаслідок пожежі, сім’ї деяких політичних в’язнів закликали владу забезпечити безпеку їхніх родичів за ґратами.

У в’язнів у Евіні забрали мобільні телефони

Іранська правозахисниця Атена Даемі повідомила, що після повідомлень про пожежу родичі ув’язнених приїхали до Евіну, оскільки їхні близькі перестали виходити на зв’язок. Вони вимагали керівництва в’язниці повернути в’язням мобільні телефони.

Читайте також:  У Москві закінчилася часткова мобілізація

«Коли сім’ї сказали, що не підуть, доки вони [заключенные] не зателефонують, охоронці зіштовхнулися із сім’ями», — написала вона у Twitter.

В Евін містяться в тому числі політичні в’язні, ЛГБТ-активісти та іранці з подвійним громадянством. Загалом у ній перебуває близько 15 000 засуджених. Нагадаємо, у 2018 році США внесли цю установу до чорного списку через «серйозні порушення прав людини».

Раніше іранська влада повідомила, що пожежа сталася «після бійки між ув’язненими, засудженими за фінансові злочини та крадіжки». Інші подробиці не повідомляються. На відеозаписах, які поширюються державним телебаченням, видно, що вогнем серйозно пошкоджено дах.

Протести в Ірані вже порівнюють за масштабом із революцією 1979 року. Нині вони так само жорстко придушуються чинною владою. Їхніми жертвами вже стали сотні людей. Проте це не зупиняє місцевих жителів, які спочатку виходили на вулиці проти дискримінації жінок у країні, а тепер заради повалення чинної влади.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я