Права на трансляцію жіночого ЧС з футболу непопулярні

0
245

Телеканали різних країн запропонували ФІФА надто маленькі суми за право транслювати ЧС з жіночого футболу 2023 року.

Права на трансляцію жіночого ЧС

ФІФА, керівний орган світового футболу, відхилила нещодавні заявки на телевізійні права на чемпіонат світу з футболу серед жінок 2023 року від багатьох європейських країн. У ФІФА вважають, що жіночий футбол набирає популярності і невиправдано настільки сильно занижувати ціни.

Права на трансляцію жіночого ЧС з футболу невиправдано занижені у ціні

Незабаром відбудеться жеребкування чемпіонату світу з футболу серед жінок 2023 року в Австралії та Новій Зеландії. Через різницю у часі вечірні ігри в Європі транслюватимуться набагато раніше, що ускладнює перегляд для деяких людей. Однак у будь-якому разі права на трансляцію мають бути викуплені у правовласника: футбольної організації ФІФА. Із цим є проблеми.

Головний партнер ФІФА та співробітник зі зв’язків зі ЗМІ Ромі Гай заявив в інтерв’ю: «Це не випадок завищення ціни, а скоріше свідчення неготовності мовників платити стільки, скільки заслуговує жіноча гра».

За словами Гая, ФІФА вже відхилила пропозиції про трансляцію турніру в Італії, Німеччині, Франції та Великій Британії і очікує аналогічного результату в Іспанії. Все через те, що всі пропонують надто малі ціни, які не влаштовують ФІФА.

Жіночий Чемпіонат Світу з футболу набирає популярності

Жіночий футбол б’є рекорди відвідуваності та переглядів після різкого зростання популярності. Рекордні 3,6 мільйона вболівальників дивилися фінал жіночої Ліги чемпіонів УЄФА у травні, а жіночий Євро-2022 також встановив рекорди відвідуваності та телеглядачів.

Права на трансляцію жіночого ЧС із футболу: популярність зростає.  Фото: Alex Kravtsov / Shutterstock

“Показники аудиторії показують, що чемпіонат світу з футболу серед жінок 2019 року у Франції став каталізатором змін з погляду телеаудиторії”, – сказала Гай. “Загалом 1,12 мільярда глядачів налаштувалися на офіційну трансляцію на всіх платформах фіналу між Америкою та Нідерландами, який став найпопулярнішим матчем чемпіонату світу з футболу серед жінок за всю історію”.

Читайте також:  Ху Цзіньтао відвели з церемонії закриття

За словами Гая, зберігається велика розбіжність між вартістю трансляцій чоловічих та жіночих ігор. Він сказав, що за жіночі матчі у Великій Британії мовники платять приблизно 2% від того, що вони платять за чоловічі матчі. І це попри те, що жіноча аудиторія складає близько 20% від чоловічої.

Офіційні дані ФІФА показують, що чоловічий чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії приніс близько 3 мільярдів доларів доходів від трансляцій, тоді як аналогічний жіночий турнір 2019 приніс близько 300 мільйонів доларів.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я