Прем’єр Австралії виправдовує недопуск підкомітету ООН до в’язниць.

0
258

Підкомітет ООН із запобігання тортурам не допустили до австралійських в’язниць. Прем’єр-міністр найбільшого штату виправдовує цей крок.

Прем'єр Австралії виправдовує недопуск підкомітету ООН до в'язниць.

У понеділок прем’єр-міністр найбільшого австралійського штату виправдовувався тим, що підкомітету ООН із запобігання катуванням не дозволили відвідати в’язниці. Він заявив, що штат підтримує високі стандарти у в’язницях, а Австралія є суверенною країною.

Підкомітет ООН із запобігання тортурам (ППП) заявив, що Австралія «явно порушує» свої зобов’язання щодо протоколу ООН про тортури. Зокрема після того, як Новий Південний Уельс заблокував його відвідування центрів тримання під вартою.

Прем’єр-міністр штату Домінік Перроттет не вибачився, заявивши на прес-конференції, що в його штаті діють найвищі стандарти та незалежний процес нагляду за тюремною системою.

«Ми суверенна країна у своєму праві, і ми маємо високі стандарти. Особливо коли йдеться про виправні установи», — сказав він.

Якщо є скарги, якщо є проблеми, вони розглядаються відповідним чином. Я підтримую незалежного омбудсмена та співробітників виправних установ у наданні консультацій уряду Нового Південного Уельсу».

Делегації ООН також не дозволили відвідати виправні установи у штаті Квінсленд. У зв’язку з цим делегація у неділю призупинила свій 12-денний візит. Причому він мав закінчитися у четвер.

Підкомітет ООН має право відвідувати в’язниці Австралії без попередження

«Делегації ППП не дозволили відвідати кілька місць, де утримуються люди. У результаті виникли проблеми з проведенням повноцінного візиту інших місцях. Причому їй не було надано всю необхідну інформацію та документацію, яку вона запросила». Про це йдеться у заяві групи.

Катування у в'язницях.  Фото: Rommel Canlas/shutterstock.com

“Це явне порушення Австралією своїх зобов’язань”, – повідомляється в заяві.

Генеральний прокурор Марк Дрейфус висловив розчарування тим, що Новий Південний Уельс заблокував візит делегації.

“Рішення ППП скасувати свій візит більш ніж на половині запланованого часу перебування в Австралії – це подія, якої можна було б уникнути”, – сказав він.

Читайте також:  Американець отримав термін за твіти у Саудівській Аравії

У своїй заяві група не повідомила, чому вона хотіла відвідати австралійські в’язниці. Чи це пов’язано з конкретними проблемами, чи її інспекція була звичайною формальністю. Адже цю можливість чітко прописано в угоді, підписаній Австралією.

Австралія підписала факультативний протокол з тортур і звернення, що принижує гідність. Він дозволяє ППП відвідувати в’язниці, поліцейські дільниці та інші центри тримання під вартою без попередження.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я