Про що говорили міністри оборони США та Росії

0
255

Це лише друга їхня телефонна розмова з початку війни в Україні в лютому.

Міністри оборони США та Росії провели телефонні переговори.  Фото: Dilok Klaisataporn / Getty Images

Міністри оборони США та Росії вперше за довгий час поговорили телефоном. Військові відомства обох країн не розкривають причини несподіваного контакту, але західні ЗМІ дізналися про деякі подробиці розмови.

Це була лише друга телефонна розмова між міністрами з того часу, як Москва вторглася в Україну в лютому цього року. У травні глава Пентагону закликав Москву до «негайного припинення вогню».

Міністри оборони США та Росії обговорили Україну

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу та його американський колега Ллойд Остін провели рідкісні переговори. Військові відомства не розкрили подробиці телефонної розмови. У Міноборони РФ повідомили лише, що обговорювалися актуальні питання міжнародної безпеки. Порушувалася тема України.

У Пентагоні також не розкривали подробиці розмови. Зазначили лише, що дзвінок ініціював американська сторона. І що Остін наголосив на важливості збереження ліній зв’язку в умовах війни в Україні.

ЗМІ з’ясували деякі подробиці про розмову міністрів оборони двох країн. До речі, це лише другі їхні переговори з початку війни в Україні в лютому 2022 року.

Джерела повідомляють, що міністри серед іншого нібито обговорили заяву президента України Володимира Зеленського про те, що російські військові замінували греблю на Каховській ГЕС у Херсонській області. Американська сторона попередила про міжнародні наслідки для Москви у разі її підриву.

Росія чекає роз’яснень щодо ядерних навчань НАТО

Після розмови міністрів керівник російської делегації на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю за озброєннями Костянтин Гаврилов висловив сподівання, що цей контакт збережеться.

Читайте також:  Канада закликала виключити Росію з МВФ та G20

“Сподіваємося, що після розмови з ініціативи американської сторони міністра Остіна з нашим міністром Шойгу можуть вийти якісь роз’яснення”, – сказав Гаврилов.

Йдеться про ядерні навчання НАТО, які стартували на початку тижня в Європі. Москва чекає на пояснення про мету їх проведення.

Він також зазначив, що “все-таки контакт і є контакт”. Зважаючи на все, російська сторона залишилася задоволена цими переговорами. Сторони не повідомили, чи заплановані додаткові телефонні розмови між міністрами оборони.

Згодом стало відомо, що після розмови з російським колегою Ллойд пов’язувався з міністром оборони України Олексієм Резніковим.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я