Продовження термінів роботи АЕС у Німеччині: рішення Шольця

0
101

Канцлер ФРН поклав край суперечкам про подальшу експлуатацію трьох німецьких атомних електростанцій.

Продовження термінів роботи АЕС

Продовження термінів роботи АЕС у Німеччині викликало багато дискусій і суперечок, але, мабуть, їм настав кінець. Канцлер ФРН Олаф Шольц ухвалив остаточне рішення щодо цього питання.

Згідно з наказом канцлера, діючі атомні електростанції продовжать працювати до середини квітня 2023 року. Політики та громадські організації неоднозначно відреагували на подібне рішення.

Продовження термінів роботи АЕС: компромісне рішення

Канцлер ФРН ухвалив фінальне рішення щодо подальшої експлуатації німецьких АЕС. Німецькі електростанції “Ізар-2” (Баварія), “Неккарвестхайм-2” (Баден-Вюртемберг) і “Емсланд” (Нижня Саксонія), що діють, продовжать роботу після 31 грудня 2022 року.

Шольц нагадав про свої повноваження щодо прийняття директив для кабміну, згідно із законом, канцлер може скористатися ними в особливих випадках. Нагадаємо, що більш ранні спроби дійти згоди з цього питання виявилися безрезультатними.

Канцлер спробував знайти компроміс. Так, «Зелені» спочатку виступали за продовження термінів роботи двох АЕС «Ізар-2» та «Неккарвестхайм-2» до середини квітня 2023 року. Тоді як представники ВДП виступили за подальшу роботу всіх трьох АЕС до 2024 року.

Реакція уряду Нижньої Саксонії

Прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль (СДПН) прокоментував рішення канцлера. «Якщо уряд <…> дійти висновку, що терміни роботи АЕС «Емсланд» потрібно продовжити до середини квітня 2023 року, то ми створимо для цього необхідні умови», – заявив він.

Влада Німеччини погодила продовження термінів роботи АЕС до квітня 2023 року.  Фото: Nicolas HIPPERT / unsplash.com

На думку Вайля, дуже важливо відключити електростанцію після 15 квітня, інакше необхідно буде закупити нові паливні стрижні (ТВЕЛ). Міністр довкілля Нижньої Саксонії Олаф Ліс (СДПН) заявив, що його міністерство готове до майбутніх випробувань.

Однак Ліс переконаний, що уряд міг би обмежитися подальшою експлуатацією лише двох АЕС. На думку міністра, продовження термінів роботи «Емсланд» не вплине на вирішення поточних проблем, пов’язаних з енергетичною кризою.

Читайте також:  Діловий клімат покращується, хоча німецькі банки штормують Важливий індикатор економіки, діловий клімат Ifo значно виріс у березні. Це вже п'яте зростання економічного барометра поспіль. Сьогодні о 10:37

Роберт Хабек про рішення канцлера ФРН: “Я можу з цим жити”

Після того, як стали відомі результати стрес-тестування, міністр економіки Роберт Хабек («Зелені») запропонував використовувати дві з трьох діючих АЕС як резерв. Більшість “зелених” політиків підтримала пропозицію міністра на партійній конференції.

Хабек заявив, що рішення Шольца – незвичайний вихід із застійної ситуації. Але «я можу з цим жити та працювати», – додав політик.

Секретар парламентської фракції СДПН Катя Маст підтримала канцлера. І заявила, що це рішення є слушним і прагматичним. Міністр фінансів і за сумісництвом лідер партії СвДП Крістіан Лінднер також схвалив рішення Шольца у своєму акаунті на Twitter.

Продовження термінів роботи АЕС: критика з боку екологічних організацій

“Під час гібридної війни експлуатація атомних електростанцій – безвідповідальне рішення”, – заявили представники Грінпіс. Німецька екологічна організація (DUH) виступила з аналогічною заявою.

Представники DUH упевнені, що експлуатація трьох німецьких АЕС є непотрібною та небезпечною. За словами керуючого екологічною організацією, подальша робота атомних електростанцій не призведе до зниження цін на електроенергію.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :