Причину трагедії на стадіоні в Індонезії встановлено

0
235

Проведено незалежне розслідування спеціальною групою та озвучено результати.

Причину трагедії на стадіоні в Індонезії встановлено.  Gontik Rustiana / shutterstock.com

Незалежна група з розслідування тисняви ​​(TGIPF) на стадіоні Канджурухан у місті Маланга острова Ява (Індонезія) завершила розслідування. Причину трагедії на футбольному стадіоні в Індонезії встановлено.

На думку групи розслідування, основною причиною великої кількості загиблих стало незаконне застосування сльозогінного газу поліцією. Що, у свою чергу, викликало тисняву та паніку серед уболівальників і спричинило загибель 174 людей, з яких 32 дитини.

Попередні події та причина трагедії на стадіоні в Індонезії

За різними даними, під час матчу 1 жовтня на стадіоні було від 38 до 42 тисяч глядачів. Місцева Команда «Арема» зустрічалася у матчі з «Персебою Сурабою». Після програшу “Арема” з рахунком 3:2 фанати вибігли на поле. “Арема” не програвала цій команді 23 роки, тому результати матчу для вболівальників стали дуже хвилюючими.

Почалися заворушення на полі, після чого загони поліції, що чергували, приступили до розгону фанатів із застосуванням сльозогінного газу. За свідченнями очевидців, більшість смертей сталася під час тисняви, спричиненої панікою та хвилюванням великої кількості людей, які на той час перебували на стадіоні.

Група, що складається з урядовців, експертів з безпеки у футболі, розслідувала загибель внаслідок тисняви ​​понад 170 осіб на стадіоні на острові Ява 1 жовтня. Координуючий розслідування міністр безпеки М.Д. Махфуд повідомив, що група ще розслідує токсичність розпорошеного у натовп газу. Однак, незалежно від результату про токсичність, залишиться незмінним висновок про те, що причиною великої кількості загиблих було застосування сльозогінного газу.

Читайте також:  Ліки від раку можуть стати загальнодоступними до 2030 року.

Погляди різних сторін на причини трагедії

Офіційні особи кажуть, що заблоковані виходи зі стадіону сприяли створенню тисняви. Проте це не стало основною причиною трагедії. Влада країни та Національна індонезійська асоціація футболу (PSSI) зіткнулися з величезною кількістю питань та критикою незаконності застосування сльозогінного газу на стадіоні. Цей захід проти масових суспільних заворушень заборонено Міжнародною федерацією футболу (ФІФА).

TGIPF встановила, що співробітники поліції, які чергували на матчі, не були обізнані про заборону на використання сльозогінного газу на футбольних матчах. Отже, вони не були проінструктовані про допустимі заходи, причиною чого є недбалість.

Поліція намагалася знизити свою провину в подію. Її представники наголосили, що тисняву посилили дуже вузькі проходи на великому стадіоні. До того ж, поліція веде своє внутрішнє окреме розслідування щодо своїх співробітників у зв’язку з цією трагедією.

Незалежна група розслідування трагедії зробила висновок, що PSSI недбало поставилася до своїх обов’язків. У зв’язку з цим TGIPF закликала до відставки голови та виконкому організації. TGIPF заявили також про недбалість організатора матчу «PT Liga Indonesia» Бару.

Махфуд 14 жовтня передав президенту Індонезії усі висновки та рекомендації розслідування на 124 сторінках.

PSSI сформувала спільну робочу групу з ФІФА для покращення безпеки та контролю масових заворушень. Присутність ФІФА необхідна у зв’язку з тим, що Індонезія у 2023 році приймає чемпіонат світу з футболу серед юнаків до 20 років. До слова стало відомо, що Індонезія не потрапить під санкції ФІФА через цю трагедію.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я