Реакція в Індії на обрання Сунака прем’єр-міністром Британії

0
227

Етнічний індус став головою колишнього домініону Індії.

Реакція в Індії на обрання Сунака

У понеділок, 24 жовтня, прем’єр-міністром Великобританії став колишній канцлер Ріші Сунак. Це перший випадок в історії острівної держави, коли на пост глави держави заступає політик азіатського походження. І реакція в Індії на обрання Сунака була негайною.

Реакція в Індії на обрання Сунака: колонія очолила домініон

Насамперед в азіатській країні застосували історичну риторику. Бо впродовж двох століть Індія була колонією Великої Британії. І обрання етнічного індуса на посаду прем’єра колишнього домініону викликало передбачувану реакцію.

Наприклад, місцева мовна компанія NDTV пустила сюжет із заголовком: «Син Індії став біля керма імперії. Тепер історичний цикл добіг кінця».

Крім цієї провокаційної заяви, телеканал розповів історію про типову дитину з емігрантської родини. Який зрештою дійшов до хепі-енду та головного кабінету в будинку за адресою Даунінг-стріт, 10.

Деякі місцеві користувачі Твіттері помітили цікавий збіг. У 1947 році Індія оголосила про незалежність від Великобританії. На 75-річний ювілей цієї події етнічний індус стає прем’єр-міністром колишнього домініону.

Реакція в Індії на обрання Сунака: життєвий шлях Ріші

У 1960-х батьки Сунака переїхали з Індії до Британії. Сам Ріші народився у великому британському місті Саутгемптон (графство Хемпшир). Незважаючи на статус іммігрантів, батьки мали свій бізнес у вигляді аптеки.

Сунак не забуває про те, з чого починали його батьки.  Фото: Rishi Sunak / Twitter.com

Але майбутній прем’єр не цікавився медициною, обравши замість неї шлях економіста. Щоправда, до вступу до Оксфорда Ріші пізнав життя британського робітничого класу. Адже він заробляв на життя як офіціант у ресторані індійської кухні.

«Я завжди бачив, що це біла країна, а ми приїхали як діти іммігрантів. Тож побачити лідера з-поміж британських індійців — це феноменально», — розповів Сунак після своєї перемоги.

Читайте також:  У Новосибірську на зборах помер другий мобілізований

Реакція в Індії на обрання Сунака у розпал свята

В Індії наприкінці жовтня святкується Дівалі – фестиваль вогнів, наповнений сакральним змістом. Це є головною датою для послідовників індуїзму, т.к. символізує перемогу добра над злом.

Тож у країні перемогу Сунака у розпал свята зустріли як важливий знак. Ні, не як тріумф добра над злом, а як символ процвітання Індії.

Також громадськість згадала один випадок. При вступі до британського парламенту кожен чиновник зачитує присягу, поклавши руку на певний документ. Сунак зробив це з “Бхагавадгітою” – філософсько-релігійним трактатом індуїзму.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я