Реальна заробітна плата у Німеччині впала на 4%

0
43

Було зафіксовано найбільше падіння заробітної плати у Німеччині з часів 2008 року.

Реальна заробітна плата у Німеччині

Реальна заробітна плата у Німеччині знизилася на тлі високої інфляції. У 2022 році порівняно з попереднім доходи німців зменшилися на 4%. Раніше прогнози щодо цього були більш позитивними.

Згідно з даними, опублікованими Федеральним статистичним управлінням (Destatis), реальна зарплата робітників у Німеччині знизилася різко з 2008 року. Це третій негативний показник, опублікований організацією поспіль.

Реальна заробітна плата у Німеччині зменшується через інфляцію

Експерти прогнозували реальну втрату заробітної плати у розмірі 3,1% у 2022 році. У 2020 та 2021 роках втрати склали 1,1% та 0,1%. У спрощеному вигляді втрати зарплати розраховуються шляхом порівняння зростання доходів та споживчих цін.

2022 року відбулися деякі зміни у способі розрахунку цих показників. У статистиці також враховувалися дрібніші компанії, співробітники, які працюють повний і неповний робочий день, стажери та громадяни, які частково вийшли на пенсію.

2022 року щомісячна заробітна плата працівників до оподаткування зросла в середньому лише на 2,6%. Якщо враховувати в розрахунках точно ті самі чинники, що й у попередні роки, то зростання становило б 3,5%.

У Німеччині споживчі ціни зросли в середньому на 6,9% протягом 2022 року, що значно більше за заробітну плату. У 2020 році найчастіше використання короткострокової роботи сприяло негативному розвитку номінальної та реальної заробітної плати.

Реальна заробітна плата у Німеччині знизилася.  Фото: Skitterphoto/pexels.com

У 2021 і особливо в 2022 висока інфляція з’їла зростання номінальної заробітної плати. У травні поточного року кілька постачальників енергії мають намір знизити свої ціни нижче за межу 12 центів за кіловат-годину, встановлену стелею цін на газ. Все це відбувається через зниження цін на оптовому ринку протягом останніх місяців.

Читайте також:  Термінал ЗПГ «Хег Ганнет» відвідали уряди земель Судно-термінал «Хег Ганнет» підключено до розподільної мережі з причалу через з'єднувальний трубопровід завдовжки три кілометри. Сьогодні о 10:12

Інфляція в Німеччині нещодавно досягла найнижчого рівня із серпня 2022 року (7,4%). На жаль, це ніяк не сприяє покращенню якості життя. Покупки продуктів у магазинах, як і раніше, залишаються найбільшою статтею витрат для людей, які живуть у Німеччині.

Останні дані про реальні втрати заробітної плати супроводжуються страйками, що повторюються, по всій Німеччині. Після того, як у березні Deutsche Post виграла битву за підвищення заробітної плати, у німецьких аеропортах та у громадському транспорті тривають страйки.

Робітники та профспілки вимагають підвищення заробітної плати відповідно до темпів інфляції.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :