РФ не закриватиме дипломатичні представництва за кордоном

0
232

Таку заяву зробив заступник глави МЗС Євген Іванов.

РФ не закриватиме дипломатичні представництва за кордоном.  Фото: Egor Myznik/Unsplash.com

РФ не планує закривати свої дипломатичні представництва у країнах. Таку заяву зробив заступник глави МЗС Євген Іванов, відповідаючи на запитання журналіста.

РФ не закриватиме дипломатичні представництва за кордоном

За словами Іванова, у більшості європейських країн зараз працює мінімальна кількість дипломатів, а в деяких державах нікого не залишилося, крім посла.

Напередодні глава МЗС Росії Сергій Лавров, виступаючи перед випускниками ВНЗ, вперше прийнятими на дипломатичну службу, сказав, що зберігати колишню дипломатичну присутність у країнах Заходу немає сенсу, оскільки російські дипломати працюють за кордоном в умовах, які важко назвати людськими, їм «створюють постійні проблеми» та загрожують фізичним нападом.

низка європейських держав обмежила в'їзд для людей з російськими паспортами.  Фото: Victor Maschek/shutterstock.com

З початку 2022 з-за кордону в Росію вислали велику кількість російських дипломатів. Так, у країну довелося повернутись дипломатам з Італії, Франції, Словенії, Німеччини та інших країн. Частина російських консульств за кордоном закрилися, але консульські відділи при посольствах, як і раніше, працюють.

Влада зарубіжних країн закрила консульства Росії в Чехії, Литві, Латвії та Естонії. Коли їх відкриють і чи взагалі відкриють, невідомо.

Також низка європейських держав обмежила в’їзд для людей із російськими паспортами. Серед них: Латвія, Литва, Естонія, Фінляндія, Польща та Чехія. Процедура отримання шенгенської візи також після рішення Єврокомісії ускладнилася у рази.

МЗС планує до кінця року завершити модернізацію сайту щодо видачі електронних віз

Раніше стало відомо, що російське МЗС планує до кінця року завершити модернізацію сайту щодо видачі електронних віз іноземцям із 52 держав.

«Наразі проводяться роботи з модернізації консульських інформаційних систем та спеціалізованого сайту МЗС Росії щодо оформлення іноземним громадянам єдиних електронних віз з метою забезпечення їх ефективного захисту від безпрецедентних масованих DDoS-атак. Роботи планується завершити до кінця поточного року, після чого керівництву країни будуть представлені пропозиції щодо практичного запуску системи оформлення єдиних електронних віз із збереженням повного переліку з 52 іноземних держав», – йшлося у повідомленні відомства.

Читайте також:  Сі Цзіньпін переобраний на третій термін у Китаї

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я