Ріші Сунак переміг у боротьбі за посаду британського прем’єра

0
189

Він замінить на посаді Ліз Трас.

Ріші Сунак переміг у боротьбі за посаду британського прем'єра.  Фото: IMAGO/Steve Vas

Ріші Сунак переміг у боротьбі за посаду британського прем’єра: що відомо?

У понеділок, 24 жовтня, Ріші Сунак переміг у боротьбі за пост британського прем’єра. Він виграв гонку та замінить Ліз Трасс на посаді лідера Консервативної партії. Ріші Сунак переміг єдиного суперника Пенні Мордаунта. Раніше Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр відмовився від боротьби. Ці вибори відбулися за тижнями політичних та економічних потрясінь. І тепер Сунак стане третім британським прем’єр-міністром за два місяці.

«Це рішення є історичним і ще раз демонструє різноманітність та талант нашої партії. Ріші повністю підтримує мене», – сказала Мордаунт у заяві. Вона знялася з гонки лише за кілька хвилин до того, як переможця мав бути оголошений.

Ціни на фунт та британські державні облігації ненадовго підскочили через новини про вихід Мордаунт, але незабаром повернулися до колишніх рівнів. Таким чином, 42-річний Ріші Сунак, колишній міністр фінансів, стає черговим прем’єр-міністром Великобританії. Третім менш як за два місяці. І тепер він має відновити стабільність у країні. Яка серйозно постраждала від багаторічних політичних та економічних потрясінь.

Очікується, що Сунак почне глибоке скорочення видатків, щоб спробувати відновити фінансову репутацію Великобританії. На тлі того, як країна впадає в рецесію, що провокується зростаючими цінами енергії та продовольства. Великобританія перебуває у кризі відтоді, як проголосувала у 2016 році за вихід із Європейського союзу.

Сунак привернув увагу всієї країни, коли у віці 39 років він став міністром фінансів за Бориса Джонсона. Призначення відбулося саме в той момент, коли на Велику Британію обрушилася пандемія коронавірусу.

Читайте також:  Реакція в Індії на обрання Сунака прем'єр-міністром Британії

Ріші Сунак стане першим прем’єр-міністром індійського походження у Сполученому Королівстві. Його сім’я емігрувала до Великобританії у 1960-х роках. У період, коли багато людей з колишніх британських колоній переїхали до країни, щоб допомогти їй відновитись після Другої світової війни.
Після закінчення Оксфордського університету він вступив до Стенфордського університету. Там познайомився зі своєю дружиною Акшато Мурті, чий батько – індійський мільярдер Н. Р. Нараяна Мурті, засновник аутсорсингового гіганта Infosys Ltd.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :