Рівень інфляції у Німеччині піднявся до 10% у вересні

0
109

Крім зростання цін на енергетику сильно подорожчали продукти харчування: на 18,7%.

Рівень інфляції у Німеччині піднявся

Рівень інфляції у Німеччині піднявся у вересні 2022 року. Він визначається як зміна індексу споживчих цін (ІСЦ) на контрасті з вереснем 2021 року і становить +10,0%. Таким чином, рівень інфляції зріс як на дріжджах після рекордних 7,9% у серпні 2022 року. І продовжує залишатися на рівні понад 7% упродовж семи місяців.

Рівень інфляції у Німеччині піднявся: головні причини десятивідсоткового зростання

Президент Федерального статистичного відомства Німеччини (Destatis) Георг Тіль заявив, що найголовніша причина інфляції все також криється в зростанні цін на енергоносії. Проте зараз вони стали фіксувати підвищення вартості на інші товари, наприклад, продукти.

Крім того, закінчення терміну дії популярного залізничного квитка (9 євро) і закінчення паливних знижок сильно вплинули на ціноутворення у вересні 2022 року. Ці тимчасові заходи другого пакету допомоги допомогли зупинити загальну інфляцію у літній період».

Крім підвищення цін на всі види енергоносіїв внаслідок конфлікту в Україні та загальної кризи, на рівень інфляції впливають перебої у ланцюжках постачання товарів по всьому світу та значне зростання цін у видобувних секторах економіки. Це, перш за все, зробило багато товарів та послуг дорожчими.

Енергоносії подорожчали на 43,9% у річному обчисленні: буде лише гірше

Вересень 2022 року показав нам справжнє зростання цін на енергетику. Ціни зросли на 43,9% вище. У тому числі мазут подорожчав вдвічі (+108,4%), природний газ піднявся у вартості на +95,1%, ціни на електрику зросли на 21,0%. Ціни на пальне зросли на 30,5% у вересні 2022 року після +16,5% у серпні 2022 року.

Читайте також:  Збільшення зарплати у травні 2023 року

Однак, щодо нафти, у найближчі місяці слід очікувати значно більшого зростання цін з двох причин. По-перше, ще у травні 2022 року паливні ціни підвищилися на +41,0% (а це значно більше, ніж зараз). Проте паливна субсидія, яка діяла все літо, допомогла виправити ситуацію. У вересні вона повністю закінчилася, а значить, зростання цін на паливо скоро повернеться до Німеччини. По-друге, у світі відбувається скорочення видобутку нафти, що автоматично підвищить зростання міжнародних закупівельних цін.

Рівень інфляції у Німеччині піднявся: продукти, товари та послуги помітно зросли в ціні

Вартість продуктів харчування зросла на 18,7% у вересні 2022 року, і таким чином перевищила загальну інфляцію. Значно подорожчала олія (+49,0%), а також молочні продукти та яйця (+29,1%). Помітно зросли споживчі ціни на м’ясо (+19,5%) та хліб (+18,5%).

Щодо сектору послуг, то за останній місяць ціни зросли на 3,6%. Що не є критичним збільшенням у порівнянні з їжею та енергетикою. Нижче за цей показник піднялася тільки чиста орендна плата без опалення: на 1,8%.

Рівень інфляції у Німеччині піднявся: продукти, послуги, обслуговування квартир.  Фото: SERSOLL / Shutterstock

При цьому в секторі послуг суттєво зросли ціни на утримання та ремонт квартир та будинків (+13,9%), путівки (+10,4%) та ресторанні послуги (+8,5%). Також деякі послуги стали дешевшими, ніж рік тому. Наприклад, телекомунікації (-1,5%) та соціальні послуги (-1,4%).

Якщо розглядати авто та залізничний транспорт як сферу послуг, то тут відбулося рекордне зростання цін через скасування квитка за 9 євро. Порівняно із серпнем 2022 року індекс споживчих цін у вересні 2022 року сягнув 1,9%. Ціни на місцеві залізничні квитки (+82,5%) та на комбіновані пасажирські перевезення (+175,3%) різко зросли через закінчення терміну дії квитка за 9 євро.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :