Різдвяні ялинки в Німеччині подорожчають

0
90

Отже, Різдво може виявитися не таким веселим, як хотілося б.

Різдвяні ялинки

До Різдва ще цілих два місяці, але продавці ялинок у Саксонії-Анхальт вже розпочали підготовку. Цього року, однак, покупцям доведеться зіткнутися із неприємними наслідками енергетичної кризи. Покупки в торгових точках стануть дорожчими. Подорожчають також різдвяні ялинки.

“Ймовірно, ціни зростуть мінімально”, – сказав Харді Буше з Harzer Tanne, ферми, що займається вирощуванням ялинок поблизу Балленштедта. Це – сімейний бізнес. На фермі вирощують близько 100 000 ялин, значну частину яких становлять ялиці Норд.

В останні місяці виробникам ялинок довелося зіткнутися з енергетичною кризою та різким зростанням цін. Вони постійно борються з вартістю електроенергії, що підвищується. У результаті тенденція, безперечно, вплинула на ціни — ялинки подорожчали. Різко зросли витрати на добрива, бензин та сітки.

Різдвяні ялинки дорожчають: позначається криза

Олександр Бланк, співробітник Управління лісового господарства землі Саксонія-Анхальт вважає підвищення можливим. Приватні постачальники особливо сильно постраждали через енергетичну кризу. Зокрема, догляд за деревами став дорожчим.

Бланк також стурбований станом старих ялинок. Дерева сильно страждають від погоди та відсутності опадів.

Харді Буше особливо непокоїться за молоді дерева. Вони сильно страждають через нестачу вологи. Посадка цього року була невдалою. Близько половини молодих ялинок почали гнити. Дерева, посаджені раніше, більш стійкі до нестачі води. Наслідки посухи відчуватимуться лише у найближчі кілька років.

Екзотичні сорти

На даний момент виробник експериментує з екзотичними сортами. Він хоче вивести ідеальну різдвяну ялинку, яка матиме популярність у майбутньому. Висаджуються також дерева корейського та тайванського походження. Проте північна ялиця поки що — найвідоміший товар.

Читайте також:  Країни ЄС хочуть продовжувати економити щонайменше 15 % газу Країни ЄС добре пережили зиму. Це має статися і наступної зими. Саме тому було продовжено план надзвичайної ситуації із газом. Сьогодні о 19:23

За словами представника Harzer Tanne, не варто чекати на різдвяні «сюрпризи». Ялин вистачить на всіх, вони будуть представлені у достатній кількості. Нестача персоналу у торгових кіосках була актуальною проблемою у попередні роки. Але вона, мабуть, також вирішена.

Принаймні багато людей хочуть підзаробити під час Різдва. Буше сказав, що Harzer Tanne вже отримує безліч запитів задовго до новорічних свят.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :