Російський уряд підвищив економічні прогнози

0
38

Російська економіка зростатиме через нову модель розвитку, прогнозує президент Путін. Зростання цін на нафту та покращення торгівлі також є причинами для оптимізму.

Російська економіка

Російський уряд підвищив економічні прогнози

Російський уряд підвищив економічні прогнози цього року на тлі західних санкцій. “Російська економіка активно розвивається в рамках нової моделі зростання”, – цитує газета “Комерсант” слова президента РФ Володимира Путіна, сказані напередодні на засіданні уряду. Хоча він не назвав жодних цифр, міністр економіки Максим Решетніков раніше говорив, що очікує зростання економіки більш ніж на 0,1-0,2%. Офіційний прогноз зараз – мінус 0,8 % ВВП.

Путін обґрунтував оптимізм зростанням показників продажів у роздрібній торгівлі та вищим завантаженням залізниць у квітні, що свідчить про пожвавлення економіки. У той же час, кремлівський лідер висловив оптимізм з приводу того, що в другому кварталі ціни на нафту знову підуть вгору і тим самим збільшать доходи Росії від експорту. Справді, ціна на сиру нафту останнім часом значно зросла після заяви ОПЕК+ про намір скоротити видобуток із середини травня.

Західні промислові країни запровадили обмеження на ціни на російську сиру нафту та нафтопродукти, щоб Москві було важче фінансувати свою агресивну війну проти України. Однак у той же час Китай та Індія значно збільшили закупівлю нафти в Росії. Проте за перші три місяці Росія заробила на експорті нафти набагато менше, ніж минулого року, що призвело до багатомільярдного дефіциту бюджету.

Після початку війни уряд Росії тримає деякі економічні дані у секреті. Незрозуміло, на якій основі воно розраховує валовий внутрішній продукт (ВВП). Декілька галузей скаржаться на проблеми. Оборонна промисловість, з іншого боку, вже кілька місяців працює на повну потужність.

Читайте також:  Deutschlandticket: хто заощадить найбільше

Однак, окрім російського керівництва, МВФ також підвищив свої прогнози для Росії на поточний рік. Замість 0,3% зростання експерти тепер очікують плюс 0,7% ВВП, про що вони оголосили у вівторок на спільному весняному засіданні зі Світовим банком. Водночас прогноз на наступний рік був знижений з плюс 2,1 до плюс 1,3%.

Читайте також:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :