Росія підготувалася до стелі нафтових цін

0
248

Вона має власних танкерів для доставки палива.

Росія підготувалася до стелі ціни свою нафту.  Фото: Sekau67 / Pixabay

Росія підготувалася до стелі нафтових цін. Москва має доступ до достатньої кількості танкерів для доставки своїх енергоресурсів в обхід західних санкцій, дізналося агентство Reuters.

У вересні країни G7 домовилися обмежити доходи Росії у воєнний час від продажу енергоресурсів. З 5 грудня “Велика сімка” планує встановити стелю цін на російську нафту. За деякими даними, близько 60 доларів. Однак цим планам може стати на заваді ОПЕК+. Країни нафтового картелю побоюються, що обмеження згодом може поширитися і експорт. На початку жовтня вони оголосили про зниження видобутку на 2 мільйони барелів на добу. У Вашингтоні це назвали «зрадою» та «підтримкою Москви».

Росія підготувалася до стелі цін на свою нафту

Росія може отримати доступ до достатньої кількості танкерів для доставки більшої частини своєї нафти за межами досяжності нафтових санкцій G7. Про це Reuters повідомили представники галузі та американський чиновник.

США вже кілька місяців ведуть переговори зі страховими, торговельними та судноплавними компаніями, щоб пом’якшити їх побоювання щодо можливого негативного ефекту цих санкцій. Як повідомляють джерела, в основному Вашингтону вдається досягти своїх цілей. Однак тепер з’ясувалося, що Росія має власних судів, щоб значною мірою обійти стелю цін на нафту.

Аналіз ситуації показав, що 80–90% російської нафти продовжуватимуть надходити на міжнародний ринок в обхід санкцій. Таким чином стеля цін може зупинити постачання лише 1–2 мільйони барелів на добу. У вересні Росія експортувала понад 7 мільйонів барелів на добу.

Читайте також:  Росія та Азербайджан конкурують за турецький ринок газу

Вашингтон вірить у довгостроковий ефект обмеження цін

Однак Росія зазнає витрат через необхідність здійснювати більш тривалі рейси. Крім того, більшість імпортерів вона стане ненадійним постачальником. Це вселяє оптимізм у Вашингтоні, розповів на умовах анонімності урядовець Міністерства фінансів США.

Аналіз також показав, що згодом Москва змушена буде продавати нафту в межах стелі. Однак, джерела Reuters не назвали цей термін.

Тим не менш, деякі експерти сумніваються в ефективності обмежень та довгостроковій перспективі. Колишній головний економіст Держдепартаменту США Деніел Ан вважає, що країни G7 переоцінили свій контроль над світовою торгівлею нафтою.

«Теоретично існує досить великий «тіньовий флот», щоб продовжити постачання російської нафти після 5 грудня. Багато хто з них зможе застрахуватися самостійно», — дотримується такої ж думки голова відділу морських перевезень Trafigura Андреа Оліві.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я