“Роснано” можуть розформувати

0
258

Корпорація фактично не може більше обслуговувати свої зобов’язання через західні санкції.

“Роснано” можуть розформувати. Корпорація фактично не може більше обслуговувати свої зобов’язання через західні санкції.

“Роснано” можуть розформувати

За даними ЗМІ, міністр фінансів Антон Силуанов заявив у зверненні до президента Володимира Путіна, що за нинішніх умов недоцільно підтримувати «Роснано» за рахунок бюджету і запропонував розглянути варіант припинення діяльності корпорації.

Джерело РБК розповіло, що обговорювалися три сценарії долі «Роснано»: ліквідація компанії, її передача в одну з держкорпорацій та розвиток із затвердженням нової інвестиційної програми. За його словами, сьогодні актуальні лише перші два варіанти.

До кінця 2020 року борг корпорації становив понад 146 млрд. рублів. Ще в 2016 році розмір зобов’язань «Роснано» перевищив вартість власних активів, проте вона продовжила позичати і платити великі відсотки.

У 2010–2020 роках корпорацією керував Анатолій Чубайс.  Фото: ID1974/Shutterstock.com

Чим займається “Роснано”?

АТ «Роснано» було створено у 2011 році шляхом реорганізації державної корпорації «Російська корпорація та інвестор у нанотехнології». У 2020 році включена Урядом РФ до периметра інститутів розвитку групи ВЕБ.РФ. На 2017 рік 100% акцій АТ «Роснано» знаходилося у власності уряду Росії. У 2010–2020 роках корпорацією керував Анатолій Чубайс.

До 2022 року АТ «Роснано» сприяла в реалізації державної політики щодо розвитку наноіндустрії, інвестуючи безпосередньо та через інвестиційні фонди нанотехнологій у високотехнологічні проекти, що забезпечують розвиток нових виробництв на території РФ, серед яких:

  • ядерна медицина та медичне приладобудування;
  • інноваційна нанобіофармацевтика, наноелектроніка та фотоніка;
  • нанопокриття та модифікація поверхні, нові матеріали (полікремний);
  • відновлювана енергетика та енергоефективність.

Раніше у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що голова «Роснано» Сергій Куликов, який обіймає цю посаду з грудня 2020 року, попросив Генпрокуратуру провести перевірку роботи корпорації за 2010–2020 роки, коли нею керував Анатолій Чубайс. Наприкінці минулого року у «Роснано» виникли проблеми із зобов’язаннями щодо її облігацій. Довелося втручатися уряду.

Читайте також:  Росія та Азербайджан конкурують за турецький ринок газу

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я