Сагінтаєв зустрівся з Путіним у Москві

0
80

Голова Колегії Євразійської економічної комісії Бакитжан ​​Сагінтаєв зустрівся з Володимиром Путіним та обговорив питання розвитку ЄЕК, передає NUR.KZ з посиланням на kremlin.ru.

Починаючи розмову, Володимир Путін привітав Бакитжана Сагінтаєва зі вступом на посаду голови колегії, зазначивши “колосальний досвід” співрозмовника у виконавчих органах влади Казахстану.

Тим часом Сагінтаєв одразу перейшов до інформації щодо діяльності ЄЕК, повідомивши, що за 10 років взаємний товарообіг між країнами зріс майже вдвічі.

“Це результат інтеграційної роботи. А зовнішня торгівля збільшилася на 60%. Якщо дивитися на те, як ми в національних валютах проводимо розрахунки між собою, з 2015 по 2021 рік у нас було в районі понад 70%.

2022 року ми досягли 80%. Цього року – вже 90%. Думаю, що такими темпами ми вже незабаром повністю перейдемо між нами на розрахунки у національній валюті. Це дуже добрий показник для нас, тішить”, – зазначив Сагінтаєв.

У 2025 році, за словами Сагінтаєва, у рамках договору планується ухвалити деякі ключові рішення. Йдеться про створення спільного ринку у сфері енергоресурсів, нафтогазову сферу, електроенергію, а також загальний фінансовий ринок.

Порушується також питання впровадження цифрових технологій та рішень у сфері економічної діяльності країн ЄЕК.

Володимир Путін, у свою чергу, озвучив питання щодо можливості включення економіки інших країн ЄЕК у спільну роботу з країнами БРІКС.

Раніше повідомлялося, що з 1 лютого розпочав роботу новий склад Колегії Євразійської економічної комісії, затверджений у грудні. Головою колегії ЄЕК став Бакитжан ​​Сагінтаєв.

Нагадаємо, Бакитжана Сагінтаєва звільнили з посади акіма південної столиці 31 січня 2022 року. Вже у червні 2022 року він отримав нову посаду, став членом Колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК) від Республіки Казахстан.

Читайте також:  Нурали Аліп прибув до розташування збірної Казахстану

У грудні минулого року стало відомо, що з 1 лютого 2024 року Сагінтаєв стане головою колегії ЄЕК.

Як повідомляється на сайті ЄЕК, Євразійська економічна комісія (ЄЕК) – постійно чинний регулюючий орган Євразійського економічного союзу. Почала працювати з 2 лютого 2012 року.

Основне призначення Євразійської економічної комісії – забезпечення умов функціонування та розвитку ЄАЕС, розробка пропозицій щодо подальшого розвитку інтеграції.

Наразі у складі ЄЕК представлено п'ять країн: Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Російська Федерація.

“ЄЕК має статус наднаціонального органу управління і у своїй діяльності керується інтересами країн-учасниць проекту євразійської економічної інтеграції в цілому, не мотивуючи свої рішення інтересом якогось із національних урядів. Рішення Комісії обов'язкові для виконання на території країн-учасниць ЄАЕС”, – йдеться у повідомленні. у матеріалі на сайті комісії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я