Саудівська Аравія лобіювала угоду ОПЕК+

0
266

Деякі учасники голосування нібито відчували примус до рішення щодо скорочення видобутку.

Саудівська Аравія лобіювала угоду.  Фото: Genghiskhanviet/shutterstock.com

Саудівська Аравія лобіювала угоду ОПЕК+, підштовхнувши цим інші країни до рішення про скорочення видобутку нафти. З такою заявою виступили представники Білого дому Сполучених Штатів Америки. Влада США ще сильніше загострила суперечку між керівництвом інших держав.

«Більше одного» учасника ОПЕК не погодилися із закликом королівства знизити обсяги нафти, що видобуваються. “Вони відчували примус до участі в голосуванні”, – повідомив офіційний представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі. Він відмовився назвати конкретних учасників, пославшись на те, що вони самі мають висловитись про це.

Дослідження США: Саудівська Аравія лобіювала угоду щодо зниження видобутку

Дипломати Саудівської Аравії стверджують, що рішення ОПЕК+ було ухвалено на основі тривалих переговорів. Воно нібито враховувало поточне становище на ринку енергоресурсів і було необхідним для боротьби з волатильністю.

“США показали представникам Королівства аналіз, в якому не було знайдено ринкових обґрунтувань угоди ОПЕК+”, – продовжує Кірбі. Він відповів на заяви Ер-Ріяда про те, що рішення були «виключно економічними».

Саудівська Аравія лобіювала угоду: США продовжують словесну дуель із Королівством Фото: Mass Communication 2nd Class Nathan Schaeffer / shutterstock.com

“МЗС Саудівської Аравії намагається обманювати, але факти говорять самі за себе”, – сказано в заяві Кірбі. Він вважає, що зниження обсягів видобутку збільшить російські доходи та знизить ефективність санкцій проти Москви. Раніше влада США також звинуватила королівство в низькопоклонстві перед Росією.

Відстрочення рішення ОПЕК+

У звіті США йдеться, що скорочення видобутку краще відкласти до наступного засідання ОПЕК. Воно відбудеться просто перед проміжними американськими виборами. У ході них Демократична партія на чолі із президентом Джо Байденом сподівається зберегти контроль над Конгресом. Саудівська Аравія виступає проти відстрочки, яка нібито спровокує економічні проблеми на ринку енергоресурсів.

Читайте також:  Фондові індекси Гонконгу впали на 6%

Політичні противники чинної влади США вважають, що рішення ОПЕК+ безпосередньо позначиться на результатах виборів. Скорочення видобутку пов’язане з інфляцією, тому демократи хотіли б перенести угоду на місяць, щоб вона не встигла вплинути на внутрішню економіку.

Демократи мають незначну перевагу у Конгресі. Однак майбутні вибори можуть кардинально змінити ситуацію: за результатами соцопитувань, за республіканців готові проголосувати 47% респондентів. Демократи можуть одержати близько 43%.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я