Саудівська Аравія відкинула критику США щодо рішення ОПЕК+

0
238

У королівстві також говорять про недоцільність відстрочення скорочення нафти.

Саудівська Аравія відкинула критику.  Фото: PHOTOCREO Michal Bednarek/shutterstock.com

Саудівська Аравія відкинула критику рішення ОПЕК+. Країна вважає необґрунтованою заяву про заангажованість Організації країн — експортерів нафти. Ер-Ріяд також стверджує, що прохання Вашингтона відкласти скорочення на місяць може негативно позначитися на економіці.

МЗС Саудівської Аравії заявило, що рішення ОПЕК+ приймалося на основі консенсусу, з урахуванням балансу попиту та пропозиції. Цей захід був спрямований на стримування волатильності ринку.

Рада співробітництва країн Перської затоки також підтримала цю точку зору. Вони високо оцінили зусилля Саудівської Аравії щодо захисту ринку енергоресурсів від волатильності.

Саудівська Аравія відкинула критику, а Вашингтон погрозив санкційним тиском

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден після рішення ОПЕК+ пообіцяв «наслідки» для відносин між США та Саудівською Аравією. Американська влада звинуватила цю країну в низькопоклонстві перед Росією. Москва зараз особливо яро виступає проти цінових обмежень на енергоресурси.

Крім того, на консультаціях перед зустріччю ОПЕК Сполучені Штати Америки просили відкласти остаточне рішення про зниження видобутку на місяць. Королівство виступило проти усіляких відстрочок.

Джо Байден розкритикував позицію влади Саудівської Аравії.  Spike Johnson / shutterstock.com

«Під час постійних розмов із владою США Саудівська Аравія роз’яснила, що всі економічні аналізи відстрочення рішення ОПЕК+ свідчать про плачевні наслідки для економіки», — йдеться у заяві МЗС.

Також у документі сказано про «виключно економічні» міркування ухвалення такого рішення. Водночас, Саудівська Аравія розглядає як «стратегічні» свої відносини зі США. Влада підкреслює важливість взаємної поваги.

Позиція Сполучених Штатів Америки

ОПЕК+ — це міжурядовий картель нафтовидобувних країн, куди входять держави — члени ОПЕК та їхні партнери, зокрема Росія. Організація домовилася про зниження видобутку нафти на 2 мільйони барелів на добу. При цьому представники США кілька тижнів лобіювали іншу точку зору та виступали проти такого рішення.

Читайте також:  Китай відмовиться від Covid Zero у 2023 році: МВФ

Скорочення видобутку викликало занепокоєння у Вашингтоні через можливе підвищення цін на бензин напередодні листопадових проміжних виборів. У ході них демократи спробують зберегти свою більшість у Палаті представників та Сенаті. Виходячи з цього влада США пропонувала відстрочку такого рішення на місяць.

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я