Саудівська Аравія захотіла приєднатися до БРІКС

0
106

Новину про можливе приєднання нового члена до БРІКС повідомив президент ПАР Сіріл Рамафос.

БРІКС

Саудити хочуть брати участь у БРІКС у певних пріоритетних секторах. А саме, у сільському господарстві, обороні, енергетиці та транспорті. Як сказав Рамафоса, на порядок денний питання участі в альянсі Саудівської Аравії виноситимуть на саміті у Південній Африці. Причому його обговорюватимуть лише наступного року.

У БРІКС може бути не один новий член

Президент Південної Африки нагадав, що його держава наступного року стане головою у БРІКС. Крім того, він зауважив, що саудити — далеко не єдині бажаючі, які почали просити членство у БРІКС. Питання їхніх кандидатур також мають порушити на майбутньому саміті. Як стало відомо, серед них Єгипет, Туреччина та Аргентина. Раніше та Іран оголосив про подачу заявки на вступ до БРІКС, маючи 30% світового валового видобутку нафти.

Рамафоса їздив до Саудівської Аравії з державним візитом, який добіг кінця 16 жовтня. Влада цих держав підписала низку угод і запланувала деякі спільні проекти. Загальна сума такої співпраці оцінюється у $15 млрд.

Усі хочуть у БРІКС?

Багато країн хочуть стати членами БРІКС, оскільки він стає сильною глобальною платформою взаємної співпраці. Деякі експерти вважають, що у БРІКС справді велике майбутнє. Наприклад, велика ймовірність того, що вони можуть створити нову валюту, яка замінить долар США та стане світовою резервною валютою. А прагнення Саудівської Аравії, такої багатої країни також стати частиною альянсу деяких навіть лякає.

Читайте також:  Dax розпочав торги з мінусу У перші хвилини торгів німецький базовий індекс впав на 0,14 відсотка. Сьогодні о 09:19

Це велика проблема для уряду Байдена. А також це є ознакою зниження довіри Америки до Близького Сходу», — пишуть індійські аналітики.

Читайте також:

.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :